Kahraman bayiler

Kahraman bayiler

2015 yılında rekor satışa ulaştıkları için Güney Amerika gezisiyle ödüllendirilen 58 Toyota bayisi, bunun için ayrılan 3 milyon TL’lik bütçenin zor durumdaki çocuklara bağışlanmasını istedi. Bağışlar gözyaşları arasında verilirken Toyota Türkiye CEO’su Ali Haydar Bozkurt,”Onlar bizim kahramanlarımız” diye konuştu.

Haberin Devamı

2015 yılında 50 bin adetlik satışı aşarak tarihi rekor kıran Toyota, bunun için Türkiye genelindeki 58 bayisini 10 günlük Güney Amerika gezisiyle ödüllendirmek istedi. Ancak Toyota bayileri inanılmaz bir özveride bulunarak, ülkenin içinde bulunduğu zor dönemden dolayı gezi için ayrılan 3 milyon TL’lik bütçeyi çocuklar için kullanılmak üzere bağışlanmasını istedi. Türkiye genelindeki 58 Toyota bayisinin ortak kararıyla, ihtiyacı olan çocuklar için kullanılmak üzere 3 milyon TL Mehmetçik Vakfı, Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) ve LÖSEV kurumlarına bağışlandı. Toyota’nın Kartal’daki Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen törenle bağış, üç kuruma birer milyonluk çekler olarak; TSK Mehmetçik Vakfı Genel Müdürü Tümgeneral Tamer Büyükkantarcıoğlu, ZİÇEV Genel Başkanı Ülay Karakoç ve LÖSEV Yönetim Kurulu ve Vakıf Başkanı Dr. Üstün Ezer’e Toyota Türkiye CEO’su Ali Haydar Bozkurt ve Toyota bayileri tarafından takdim edildi. Vakıf başkanları tarafından törende yapılan konuşmalar duygusal anlara yol açarken, salonu dolduran Toyota Türkiye yöneticileri ve bayilerin temsilcileri gözyaşlarını tutamadılar.

TOYOTA KAHRAMANLARI

Bayilerine 2015 yılında 50 bin satış hedefini geçmeleri halinde ödül gezisi hediye edeceklerinin sözünü verdiklerini kaydeden Toyota CEO’su Bozkurt, “Bu hedefimize ulaştık ve yakın geçmişte yaptığımız bir toplantıda bayilerimiz kendi aralarında almış oldukları bu kararı bize bildirdiler. Duyduğum anda çok duygulandım. Toyota olarak misyonumuz insan odaklı bir marka olmak. Öncelikle bayilerimizle sadece gurur duymak değil, onur duyduğumu da ifade etmek isterim. Ben bayilerimize ‘Toyota Kahramanları’ diyorum. Şimdi bu söylemimin ne kadar doğru olduğunu bir kere daha gösterdiler. Çünkü onlar bulundukları illerde yatırımlar yapıyor ve ekonomiye katkıda bulunuyorlar. İstihdam yaratıyor ve vergi ödüyorlar. Her Toyota bayisi, kendi illerinde mutlaka en az bir faydalı projenin içerisinde yer alıyor. Tüm bunların yanı sıra bu örnek davranışları da kahramanlıklarının ispatı oldu” dedi.

İNŞALLAH ÖRNEK OLUR

Bozkurt sözlerine şöyle devam etti: “Her kurumun topluma faydalı bir şeyler yapması gerektiğine inanıyorum. Sadece kurumların değil, kendi ölçeklerinde her bireyin topluma ve bu ülkeye faydalı en az bir iyi şey yapmasını gerektiğini savunuyorum. Düşünün, 78 milyon kişiyiz, herkesin en az bir iyi şey yaptığı bir Türkiye nasıl bir yer olur? Aslında, bu bağışı sessiz sedasız yapma kararı almıştık. Ancak, toplum yararına çalışan kurumlardan aldığımız bir uyarı, bu tür bağışların duyurulmasının, diğer kurum ve firmalara da örnek olması açısından önemli olduğu yönündeydi. Bu nedenle, ben de bunun duyurulmasını taraf oldum. Bayilerimizin bu davranışı umarız ki, başka kurum ve firmalara ve hatta şahıslara örnek olur.”

Haberin Devamı

ŞEHİT ÇOCUKLARI İÇİN KULLANILACAK

Haberin Devamı

TSK Mehmetçik Vakfı Genel Müdürü E.Tümgeneral Tamer Büyükkantarcıoğlu da Vakıf’tan 7 bin 500 Mehmetçiğin ve yakınının yardım aldığını 1372 çocuk ve gence de eğitim yardımı yaptıklarını söyleyerek “Türk halkının birlik, beraberlik ve paylaşmaya verdiği önemin en güzel örneğini bugün burada yaşadık. Toyota bayilerine bu duyarlılıklarından dolayı teşekkürlerimizi sunarız’’ diye konuştu. Mehmetçik Vakfı’nın bu bağışı şehit çocukları için kullanacağı belirtildi. 

ZİHİNSEL ÇOCUKLARA EN BÜYÜK YARDIM

1 milyon TL’lik bağışın bugüne kadar aldıkları en büyük bağış olduğunu kaydeden ZİÇEV Genel Başkanı Ülay Karakoç, “1982 yılında 4 çocukla vakfımızı kurduk. Bugün ulaştığımız sayı on binleri geçiyor. Onları eğitimle topluma kazandırmak en büyük arzumuz. Zihinsel engelli çocuklarımızın geleceği için bu bağış en iyi şekilde değerlendirilecektir. Toyota’ya şükranlarımızı sunuyoruz. Telefonda bağış miktarı söylediklerinde kulaklarıma inanamadım” dedi.

Haberin Devamı

KANSERE KARŞI SAVAŞA KATILDINIZ

LÖSEV Yönetim Kurulu ve Vakıf Başkanı Dr. Üstün Ezer, kanserin şu andaki en büyük tehdit olduğunu dile getirdi ve şunları söyledi: “Türkiye’de yılda 200 bin kişi kansere yakalanıyor. LÖSEV artık çocukların olduğu kadar yetişkinlerin kanser vakalarıyla ilgileniyor. Kanseri tedavi etmedeki başarı oranımız yüzde 20’lerden, yüzde 92’lere ulaştı. Hastalarımıza büyük bir sevgiyle yaklaşıyoruz. Sizler bu çocuklarımızı düşündünüz ve katkılarınızla kansere savaş açtınız. LÖSEV daha fazlasını yapacak ve vakalardaki başarı oranımızı yüzde 100’e kadar çıkaracak.”

TOPLUMA ÖNCÜ OLMAK İSTEDİK

Törende 58 Toyota bayisi adına konuşan Serdar Akyurt geleceğimiz olan çocuklarımız için iyi bir şeyler yapmak istediklerini belirterek “Toyota bayileri olarak onurluyuz. Yapımıza uygun vizyonumuz doğrultusunda aldığımız bu kararla topluma öncü olmak istedik. Çocuklarımızın geleceği ülkemizin geleceğidir. Bizler buna yürekten inanıyoruz” dedi.

Haberin Devamı

Kahraman bayiler

Haberle ilgili daha fazlası: