GeriEkonomi 'Kadının Gücü Zirvesi'ne yoğun katılım
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'Kadının Gücü Zirvesi'ne yoğun katılım

'Kadının Gücü Zirvesi'ne yoğun katılım
Abone Olgoogle-news

Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İş Adamları Derneği’nin (MOBİSAD) düzenlediği “Kadının Gücü Zirvesi” ile sektörde kadın istihdamının önemine dikkat çekildi.

10 Mayıs’ta yapılan ve Julide Ateş’in moderatörlüğünde gerçekleşen zirve, yoğun bir katılımla sona erdi. AK Parti İstanbul Milletvekili Mihrimah Belma Satır, KAGİDER Başkan Yardımcısı ve Erdem Holding Yönetim Kurulu Üyesi Av. Emine Erdem, ÇABA Derneği Başkanı Özlem Zehebi, ÇABA Derneği Eşbaşkanı Dr. Özlem Cankurtaran, Turkcell Satış Zekası/Performans Yönetimi Direktörü Şebnem Mengen ve Vodafone Yetenek Yönetimi Kıdemli Müdürü Günışığı Uzunoğlu’nun konuşmacı olarak yer aldığı zirvedre ele alınan konu başlıkları ise özetle şöyle sıralandı:

*Kadının iş yaşamındaki yerinin güçlendirilmesi,
*Kadın ve erkek fırsat eşitliği,
*Sektörde kadın istihdamının önemi,
*Teknolojide kadının gelişimi ve etkinliği,
*Eğitimin ve sevginin önemi...

İŞ ADAMLARI YERİNE İŞ İNSANLARI
MOBİSAD Başkanı Mustafa Kemal Turnacı ve Yönetim Kurulu Üyesi Perihan Yurtoğlu; düzenlenen zirvenin sonunda, yönetim olarak aldıkları önemli bir kararı da kamuoyu ile paylaştı. MOBİSAD bundan sonra Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İş Adamları Derneği yerine, Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İş İnsanları Derneği olarak faaliyetlerini sürdürecek.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle