"Jobs" beklentileri karşılamadı

Güncelleme Tarihi:

Jobs beklentileri karşılamadı
Oluşturulma Tarihi: Ağustos 20, 2013 18:27

Apple'ın kurucu ortağı Steve Jobs'un hayatını konu alan ve ünlü aktör Ashton Kutcher'ın baş rolünde yer aldığı film "Jobs", geçen hafta sonu ABD'de vizyona girdi. Beklentileri karşılayamayan film izleyicilerin olumsuz eleştirilerinin hedefinde kaldı.

Haberin Devamı

Uzun süredir merakla beklenen film "Jobs" geçen hafta sonu ABD'de vizyona girdi.

Teknoloji dehası olarak nitelendirilen ve iki yıl önce yakalandığı hastalığa yenik düşerek hayatını kaybeden Apple'ın kurucu ortağı Steve Jobs'un , hayallerini ve azimle çalışarak başarıya giden öyküsünü anlatan filmin yönetmenliğini Joshua Michael Stern üstlenirken senaryosunu Matt Whiteley yazdı.

Pek çok kişi tarafından uzun süredir beklenen "Jobs", 6.7 milyon dolar hasılat elde ederek bu yıl ABD'de vizyona girdiği ilk hafta sonunda en fazla gişe yapan filmler arasına 7'nci sıradan giriş yaptı.

Ancak elde edilen gişe hasılatının filmin başarısını yansıttığı söylemek doğru olmaz.

10 üzerinden 2.5 puan aldı

Sinema filmlerinin izleyiciler tarafından değerlendirildiği internet sitesi Rottentomatoes.com'da 10 üzerinden yalnızca 2.5 puan alan film, İzleyicilerin büyük bir bölümü tarafından eleştiri yağmuruna tutuldu.

Haberin Devamı

Jobs beklentileri karşılamadı

Film, IMDB'de (İnternet Film Veri Tabanı) 5.4 puan alırken pek çok benzer internet sitesinde de sinema severlerden düşük not aldı.

Sinema eleştirmenlerinin de olumsuz yorumlarıyla karşı karşıya kalan filmin, Steve Jobs'un hayatından çok Apple bilgisayarlarının tarihini konu aldığı, bu sebeple de izleyicilerin beklentilerini karşılayamadığı belirtiliyor.

Filmi eleştirenlerin en başında ise Apple'ın kurucu ortağı Steve Wozniak bulunuyor. Apple'ın günümüzün en değerli şirketlerinden biri haline gelmesinde Jobs kadar payı olan Wozniak, filmin gerçekleri dahi yansıtmadığını, ancak ticari bir proje olması sebebiyle yorum yapmak istemediğini ifade etti.

"Wozniak'a para ödediler"

Ancak Jobs'u canlandıran ünlü aktör Ashton Kutcher, Wozniak'a bir başka film şirketi tarafından olumsuz eleştirilerde bulunması için para ödendiğini ileri sürdü.

Kutcher, Wozniak'ın filmin çekimleri esnasında hiç destek vermediğini, çünkü Steve Jobs'un hayatını konu alan bir başka film çekmekte olan yapım şirketinden para aldığını iddia etti.

Haberin Devamı

Wozniak'a büyük saygı duydugunu ifade eden aktör, " Biz elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. En doğru şekilde yönlendirmeyi yapabilecek kişi Wozniak'tı, ancak sürekli meşgul olduğu için çekimler sırasında kendisine ulaşmayı bir türlü başaramadık" diye konuştu.

Wozniak'ın gerçekten bir başka yapım şirketinden ödeme alıp almadığı şimdilik kesin olarak bilinmiyor.

Haberle ilgili daha fazlası: