İstanbul’a ‘rüya’ uçuşu

İstanbul’a ‘rüya’ uçuşu

Kanadalı havayolu şirketi Air Canada, Toronto-İstanbul tarifeli seferini ilk kez Boeing 787 Dreamliner ile yaptı. Rüya uçak olarak bilinen “Dreamliner” Kanada'nın Toronto kentinden 245 yolcusuyla İstanbul Atatürk Havalimanı’na iniş yaptı.

Haberin Devamı

Uçak, itfaiyenin su takıyla karşılandı. Kanada'nın İstanbul Başkonsolosu Andrew Smith, Air Canada Türkiye Genel Müdürü Nedime Konuksever ile bazı davetlilerin katıldığı karşılama töreninde yolculara lokum ikram edildi. Smith ile Konuksever, daha sonra uçakta görevli kabin ve kokpit ekibine çiçek vererek, açılış kurdelesini kesti. Air Canada için dizayn edilen 3 kabinden oluşan B-787 Dreamliner uçağı, konfor, yeni teknoloji, daha az türbülans, daha fazla oksijen ve üst düzey kalitede yeme, içme ve kabin hizmeti sunuyor. Ayrıca yolcular, çevreci, daha az yakıt tüketen ve karbon emisyonu en düşük olan ileri teknoloji uçaklarla uçuş deneyimi yaşıyor.

İstanbul’a ‘rüya’ uçuşu

Haberin Devamı

2013’TEN BERİ UÇUYOR
Başkonsolos Smith, İstanbul'dan Toronto'ya direkt seferlerin iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da gelişmesi açısından çok önemli olduğunu söyledi. Smith, yeni uçakla yapılacak seferle iki ülke arasında eğitim, ekonomi ve diğer alanlarında büyüme beklediklerini kaydetti. Air Canada Türkiye Genel Müdürü Konuksever de İstanbul'a direkt seferlere 2013 yılında başladıklarını belirtti. Konuksever, bugün de rüya uçak olarak bilinen "Dreamliner" ile ilk kez sefer yaptıklarını anımsatarak, "Tüm yıl boyunca Boeing 787 Dreamliner ile seferlerinin gerçekleştiren tek Kuzey Amerikalı havayolu şirketiyiz" dedi. Hazirandan itibaren her gün karşılıklı direkt seferlere başlayacaklarını ifade eden Konuksever, şöyle devam etti: "Sonbaharda, ekim ayı itibarıyla Dreamliner ile seferleri daha da azaltacağız ancak her gün müşterilerimize direkt seferler sunabiliyoruz. Çünkü iş ortaklarımız var. Türk Hava Yolları (THY) ile de ortak uçuşlarımız var. Bu şekilde müşterilerimiz aslında Toronto hattında her gün Air Canada uçuşu bulabiliyorlar. Ancak tabii ki Dreamliner'ı tecrübe etmek isteyenler özellikle bu seferleri seçebilirler. Sabah 11.15'te İstanbul'dan kalkarak, Toronto'ya öğleden sonra varan seferimiz de mevcut."

Haberle ilgili daha fazlası: