GeriEkonomi İstanbul Sapphire açılıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İstanbul Sapphire açılıyor

İstanbul Sapphire açılıyor
refid:17174398 ilişkili resim dosyası

236 metre yüksekliğiyle Türkiye ve Avrupa’nın en yüksek binası olan İstanbul Sapphire kapılarını açıyor. Sapphire, Seyir Terası, Sapphire Çarşı ve rezidanstan oluşan bölümleri ile kentin simgeleri arasına girmeyi hedefliyor.

Kiler GYO tarafından 250 milyon dolar yatırımla hayata geçirilen İstanbul Sapphire basın toplantısı ile kamuoyuna tanıtıldı. Toplantıya Kiler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nahit Kiler, Jones Lang LaSalle Türkiye Başkanı Avi Alkaş ve Tabanlıoğlu Mimarlık ortaklarından Melkan Tabanlıoğlu katıldı.

İstanbul Sapphire projesinin kendileri için büyük önem arz ettiğini aktaran Nahit Kiler "Kiler GYO olarak gayrimenkul sektörü için dönüm noktası niteliğinde bir proje yaratma hedefiyle yola çıktık. Amacımız; büyüyen ve yükselen Türkiye’ye yakışan, tasarımı, teknolojisi ve altyapısı ile İstanbul’un hatta ülkemizin simgesi haline gelecek bir eser yaratmaktı" diye konuştu.
 
İstanbul’un yeni tepesi
 
261 metre anten yüksekliği ile Avrupa’nın ve Türkiye’nin en yüksek binası İstanbul Sapphire’in 236 metre yükseklikteki ‘Seyir Terası’nın Türkiye’de bir ilk olduğuna dikkat çeken Nahit Kiler şunları söyledi: “New York, Paris, Tokyo, Dubai gibi dünyanın belli başlı şehirlerinin ardından, İstanbul’a ve Türkiye’ye, bir dünya metropolüne yakışacak muhteşem bir Seyir Terası hediye etmenin heyecanını yaşıyoruz. Seyir Terası ziyaretçilerine ilk defa, Kız Kulesi, Ayasofya, Bozdoğan Kemeri, Dikilitaş ve benzeri pek çok tarihi yapıyı, iki kıtayı, iki denizi ve iki köprüyü aynı anda görme fırsatı sunacak. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından günübirlik turizm destinasyon alanı olarak kabul edilen Seyir Terası’nın, İstanbul’u ziyaret eden 8 milyon yabancı turist kadar yerli turistlerin ve İstanbulluların da ilgi odağı haline gelmesini bekliyoruz. ”

Sapphire Çarşı hakkında bilgi veren Jones Lang LaSalle Türkiye Başkanı Avi Alkaş ise, AVM’de 130 mağazanın yer aldığını belirterek şunları söyledi:

"Sapphire Çarşı, Pazar katındaki geleneksel İstanbul tatları, mimarideki İstanbul dokuları ve hediyelik çarşı konsepti ile İstanbulluların her aradığını bulduğu bir çekim noktası olacak. 46 bin metrekare alana yayılan ve 30 bin kiralanabilir alana sahip Sapphire Çarşı’nın yılda 15 milyon yerli ve yabancı ziyaretçiyi ağırlaması bekleniyor."

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False