'İlham Veren Girişimci Kadınlar' ödüllerini aldı

İlham Veren Girişimci Kadınlar ödüllerini aldı

Bu yıl 12'incisi düzenlenen Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması'nın sonuçları açıklandı. Kazanan isimler, düzenlenen törenle ödüllerini aldı.

Haberin Devamı

GARANTİ Bankası, Ekonomist Dergisi ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) iş birliğiyle düzenlenen yarışmada sonuçlar dün akşam yapılan törende açıklandı.

'Redeer' markasının yaratıcısı Müşerref Sezen Saral, 'Türkiye’nin Kadın Girişimcisi' seçildi. 'Nebyan Doğal' girişimiyle Nazlı Uyanık Yıldız, 'Türkiye’nin Yöresinde Fark Yaratan Kadın Girişimcisi' oldu. 'RS Research' kurucusu Rana Sanyal, 'Türkiye’nin Gelecek Vaat Eden Kadın Girişimcisi' seçildi. Hayata geçirdiği 'KızCode' projesiyle ise Müjde Esin Türkiye’nin Kadın Sosyal Girişimcisi ödülünü kazandı.

Ödül töreninde yaptığı konuşmada Türkiye’de kadın girişimciliği ayrı bir yaklaşımla ele alan ilk özel banka olduklarının altını çizen Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Cemal Onaran, “Toplumsal kalkınmanın sürdürülebilir kılınması için fırsat eşitliğinin sağlanması gerektiğine inanıyoruz.

Bu noktada atılacak en büyük adımın kadınların ekonomiye katılımı olduğunu düşünüyoruz. Kadın girişimcilere bugüne kadar yaklaşık 5 milyar TL finansman sağladık ve bu sene Türkiye’de bir ilke imza atarak Uluslararası Finans Kurumu (IFC) ile kadın girişimcilere özel 75 Milyon dolarlık sosyal bono ihracını gerçekleştirdik” dedi.