GeriEkonomi IBM Türk'ten yeni bir şirket
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

IBM Türk'ten yeni bir şirket

IBM Türk, birlikte çalıştığı şirketlerin sadece hizmet verilen alanlarda odaklanarak verimliliğinin artırılması amacıyla Seri Bilgi Teknolojileri adlı yeni bir şirket kurdu.

Şirketin Genel Müdürü Suat Kızıltaş, düzenlenen basın toplantısında gerçekleştirdiği konuşmada, yapılan bir araştırmaya göre bir PC'nin kullanım maliyetinin yarıya yakınının iş ile ilgili olmayan teknolojik faaliyetlerden kaynaklandığını söyledi.
 
Şirketin kişisel bilgisayar, yazıcı, tarayıcı, faks gibi ürünleri kapsayan uç kullanıcıların verimliliğini artıracağını, etkin yönetimi sağlayacağını belirten Kızıltaş, kartlı ödeme birimlerinin destek hizmetleri, bilgisayar kullanıcıları yardım masası hizmetleri, yaygın kullanılan cihazların bakım ve onarımı, varlık yönetimi, yazılım destek hizmetleri alanlarında çalışacaklarını ifade etti.

Seri'nin sadece hizmet şirketi olacağını, pazarlama faaliyetleriniIBM Türk'ün yürüteceğini kaydeden Kızıltaş, belli bir kontrol mekanizmasının oturduğu yapılarda verimliliği en az yüzde 10 artırmayı ve bunu da zaman içinde yukarıya çekmeyi öngördüklerini belirtti.

Suat Kızıltaş, orta ve büyük ölçekli şirketleri hedeflediklerini vurgularken, başlangıç sermayesi 1 trilyon lira olan şirketin yatırımlarında esas kalemi Türkiye genelinde yaygın örgütlenme faaliyetlerinin oluşturacağını kaydetti.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False