Hürriyet’ten Silikon Vadisi çıkarması

Güncelleme Tarihi:

Hürriyet’ten Silikon Vadisi çıkarması
Oluşturulma Tarihi: Ağustos 10, 2015 11:28

Hürriyet, Silikon Vadisi’nin en etkili Türk isimleriyle bir araya geldi. Hürriyet Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı ve İcra Kurulu Başkanı Ahmet Özer, Silikon Vadisi’ndeki başarılı Türk yatırımcı, girişimci ve profesyonellerden oluşan grupla Palo Alto’da düzenlenen bir akşam yemeğinde bir araya geldi.

Haberin Devamı

HÜRRİYET’İN DİJİTAL YOLCULUĞU ANLATILDI
Vuslat Doğan Sabancı, gecenin açılış konuşmasını yaparken, Hürriyet’in dijital yolculuğunda geldiği noktayı ve gelecek hedeflerini Türk girişimcilere aktardı.

Özellikle mobil teknolojiler, büyük veri analitiği (big data), kişiselleştirilmiş içerik sunumu ve video yayıncılığının giderek artan önemini vurgulayan Vuslat Doğan Sabancı, Hürriyet ve Doğan Grubu olarak bu alanlarda yatırımlarını ileriki dönemde arttıracaklarını söyledi.

Hürriyet’ten Silikon Vadisi çıkarması

Hürriyet Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı

“İŞBİRLİĞİ ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE DE DEVAM EDECEK”

Vuslat Doğan Sabancı, Hürriyet ve Doğan Grubu’nun teknoloji alanındaki odağını güçlendirmek için Silikon Vadisi’ndeki girişimciler ve profesyoneller ile sürekli iletişim ve işbirliği halinde olacaklarını belirtti ve önümüzdeki dönemde Silikon Vadisi’nde yeni etkinlikler ve projeler ile yer alacaklarını söyledi.

İLGİ VE KATILIM YOĞUNDU

Geceye ilgi ve katılım oldukça yoğundu.

Hip Digital Kurucusu Barış Karadoğan, Mobile Action Kurucusu Aykut Karaalioğlu, Scorebeyond Kurucusu Emrecan Doğan, Boostable Kurucusu Selçuk Atlı, MovieLaLa kurucusu Şahin Boydaş, Grou.ps Kurucusu Emre Sokullu gibi Silikon Vadisi’nin bir çok başarılı Türk girişimcisi yemekte yer aldı.

Haberin Devamı

Hürriyet’ten Silikon Vadisi çıkarması


Girişimcilerin yanı sıra Facebook, Google, Apple, Amazon, Microsoft ve Linkedin gibi Silikon Vadisi’nin en büyük teknoloji şirketlerinde çalışan Türk profesyoneller de gece katılan isimler arasındaydı.

Katılımcılar, Hürriyet gazetesinin böyle bir etkinlik düzenleyip, Silikon Vadisi’nde kendisini ispat eden Türkleri bir araya getirmesinden dolayı memnuniyetlerini dile getirdi ve Hürriyet’in teknoloji alanındaki vizyonundan oldukça etkilendiklerini söyledi.

Yemekte Hürriyet gazetesi ve Doğan Grubu’nun Silikon Vadisi ile olan ilişkilerini güçlendirme istediğine de vurgu yapıldı.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!