GeriEkonomi Hollandalı turist Türkiye'den memnun
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hollandalı turist Türkiye'den memnun

Hollandalı turist Türkiye'den memnun
Abone Olgoogle-news

Hem otel zinciri hem havayolu, hem de tur operatörü olarak yatırımlarda bulunan Corendon Turizm Grubu, Türkiye’yi tanıtmak için bir atılım gerçekleştirdi. Grup, Hollanda’nın basın, blogger ve turizm camiasından önemli isimlerini Türkiye’de ağırladı.

Hem yurt içinde hem de yurt dışında yaptığı yatırımlarla büyümeye devam eden Türkiye’nin turizm gruplarından Corendon Turizm Grubu, Türkiye’yi tanıtmak çalışmalarına devam ediyor. Yıllardır Avrupa’da Türkiye tanıtımı için birçok etkinlik yapan yine Türkiye’yi tanıtmak adına Corendon Airlines için Türkiye temalı uçuş emniyet filmi çeken grup, bünyesinde yer alan Corendon Hollanda Tur Operatörlüğü ile birlikte önemli bir organizasyona daha imza attı. Corendon, özel bir uçakla Türkiye’ye getirdiği Hollandalı basın, blogger ve turizm camiasından çok önemli isimleri ve çekilişle geziye katılmaya hak kazanan Hollandalı vatandaşları iki gün boyunca Türkiye’de ağırladı.

Etkinlik, Hollandalı turistlerin Türkiye’ye olan algılarını olumlu yönde etkilemek, her daim övgü ile söz edilen Türk misafirperverliği- konukseverliğini gelen turistlere doyasıya yaşatmak ve Türkiye’nin ne kadar güvenli bir ülke olduğunun gösterilmesi amacıyla düzenlendi. Hollandalı misafirler etkinlik kapsamında, iki gün boyunca Türkiye’nin en önemli turistlik lokasyonları Kapadokya, Antalya ve Aspendos’un tadını çıkardı. Hollandalı misafirler önce Kapadokya’da unutulmaz bir balon turu yaptı. Ardından Antalya’ya geçerek Hollandalı sanatçıların yer aldığı ve ‘Miss Nederland’ yarışmasının finalistlerinin belirlendiği etkinliğe katıldı. Grup yarışmanın ardından, Aspendos Antik Tiyatro’da düzenlenen dünyaca ünlü Türk sanatçı Karsu Dönmez’in konserine katıldı.

HOLLANDALI TURİSTLERİN YÜZDE 89’U TATİL İÇİN YENİDEN TÜRKİYE’YE GELECEK

Corendon Turizm Grubu etkinlik kapsamında 100’den fazla ülkede faaliyet gösteren, dünyanın en önemli araştırma şirketlerinden GfK’ya yaptırdığı ve Hollandalı tatilcilerin Türkiye seyahatleriyle ilgili deneyimlerini kapsayan araştırma sonuçlarını da açıkladı. 2017 Mayıs ayında Türkiye sahillerinde tatil yapan 1.000 Hollandalı turist üzerinde yapılan araştırmaya göre; turistler 10 üzerinden 8,5 puanla Türkiye’deki tatillerinden memnun kaldığını belirtti. Turistlerin yüzde 96’si Türkiye’de kendilerini oldukça güvenli hissetti. Turistlerin yüzde 89’u tatil için yeniden Türkiye’ye geleceğini belirtti. Ayrıca Hollandalı turistler, kaldıkları otel ve oteldeki servise de 10 üzerinden 8,4 puan verdi.

Hollandalı turist Türkiyeden memnun

KARAER: “BU BAŞARI TÜRKİYE’NİN TURİZMDE BENİMSEDİĞİ YAKLAŞIMIN ESERİ”

Hollanda’dan gelen turistlerin yüzde 60’ını Türkiye’ye getirdiklerinin altını çizen Corendon Turizm Grubu Kurucu Ortağı Yıldıray Karaer, “Türk turizmi için Hollanda oldukça önemli bir ülke. Hollandalı misafirlerimizin Türkiye’de yaptıkları tatilden memnun kalmalarını da çok önemsiyoruz. Uluslararası araştırma şirketi GfK’ya yaptırdığımız anketten çok güzel sonuçlar elde ettik ve bunu da paylaşmak istedik. Anket sonuçlarına göre, Hollandalı misafirlerimiz 8,5 puanla Türkiye’deki tatillerinden memnun kaldı, yüzde 89’u tatil için yeniden Türkiye’ye geleceğini belirtti. Bu oranları Türkiye’nin turizmde benimsediği yaklaşım ve elde ettiği başarının önemli bir yansıması olarak değerlendirmek gerekli” dedi. Avrupa pazarındaki rezervasyonlarda hareketlenme başladığını belirten Karaer, haziran ve temmuz aylarında son dakika satışlarında ciddi bir atak beklediklerini belirtti.

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle