GeriEkonomi Henkel'den Cognis Kimya Grubu doğdu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Henkel'den Cognis Kimya Grubu doğdu

HENKEL kimya bölümünü bünyesinden ayırarak Cognis adıyla yeni bir şirket yarattı. Cognis Grubu, uluslararası Henkel Grubu'nun kimya sektöründeki yeni oluşumu olarak hayata geçti.

Yaklaşık 50 yıldır Türkiye'de faaliyetlerini sürdüren Türk Henkel de dünyadaki bu gelişmeye paralel olarak çeşitli sektörler için ürettiği kimyasallara yönelik çalışmalarını Cognis Kimya çatısı altında topladı.

Cognis Grubu, yağ kimyasalları, ev ve kozmetik bakım kimyasalları ve organik özel mamüller olmak üzere üç ana konuda faaliyette bulunacak. Cognis, deterjan, kişisel bakım, gıda ve sağlık konularının yanında geniş bir yelpazede endüstriyel çözümler sunulan boya, mürekkep, tekstil, deri plastik, tarım kimyasalları, petrokimya ve maden sanayileri gibi sanayi alanlarına hizmet verecek.

Gognis Grubu, 50 ülkedeki 10 bin çalışanı, üretim tesisleri ve hizmet birimleriyle uluslararası kimya sektöründe öncü olmayı hedefliyor. Henkel'den yapılan açıklamada, ‘‘Cognis kimya sektöründeki gücümüzü perçinlemek, küreselleşen dünyamızın hızla değişen piyasalarına anında karşılık verebilme özerkliğini ve esnekliğini yakalayabilmek amacıyla kuruldu’’ denildi.

Cognis Kimya'nın doğuşu nedeniyle 18 Ocak'ta İstanbul'da düzenlenen tanıtım toplantısına Cognis Holding Başkanı Dr. Harald Wulff da katılacak. İngiltere'de bulunan Ashridge Stratejik Yönetim Merkezi'nin kurucularından Michael Goold da toplantıda ‘‘Dünyada stratejik şirket birleşme ve bölünmeleri’’ konulu bir konuşma yapacak.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False