GeriEkonomi Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan yeni yıl mesajında ‘reform’ vurgusu yaptı: ‘Bu süreçten güçlenerek çıkacağız’
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan yeni yıl mesajında ‘reform’ vurgusu yaptı: ‘Bu süreçten güçlenerek çıkacağız’

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan yeni yıl mesajında ‘reform’ vurgusu yaptı: ‘Bu süreçten güçlenerek çıkacağız’
Abone Olgoogle-news

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan Twitter’dan yeni yıl mesajı paylaştı. Elvan yeni yıl mesajında ‘reform’ vurgusu yaparken, “Salgın sonrası dönemde küresel ekonomide güçlü ve rekabetçi ülke olma kararlılığımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda makroekonomik ve yapısal reformları hızla hayata geçirerek, uluslararası normlara uygun, şeffaf ve öngörülebilir politikalarla bu süreçten güçlenerek çıkacağız” dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, salgın sonrası dönemde küresel ekonomide güçlü ve rekabetçi ülke olma kararlılığını sürdürdüklerini belirterek, “Bu kapsamda makroekonomik ve yapısal reformları hızla hayata geçirerek, uluslararası normlara uygun, şeffaf ve öngörülebilir politikalarla bu süreçten güçlenerek çıkacağız” ifadelerini kullandı. Elvan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, milletin yeni yılını kutladı. Yakın tarihin en büyük küresel sağlık krizinin tecrübe edildiği bir yıl olan 2020’nin geride bırakıldığına işaret eden Elvan, tüm dünyada koronavirüs salgınının oluşturduğu olumsuz koşullar nedeniyle ekonomik aktivitenin zayıfladığı ve finansal piyasalarda belirsizliklerin arttığı bir döneme şahit olunduğunu bildirdi.

REKABETÇİ ÜLKE

Elvan, şunları kaydetti: “Salgın sonrası dönemde küresel ekonomide, güçlü ve rekabetçi ülke olma kararlılığımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda makroekonomik ve yapısal reformları hızla hayata geçirerek, uluslararası normlara uygun, şeffaf ve öngörülebilir politikalarla bu süreçten güçlenerek çıkacağız.” Yeni yılın önemli başarılara imza atıldığı bir yıl olması temennisinde bulunan Elvan, “Ülkemiz, milletimiz ve tüm insanlık için huzur, sağlık ve mutluluk getirmesini diliyorum” değerlendirmesinde bulundu.

False