GeriEkonomi Havataş, ‘10 milyon zararım var’ dedi Havaş durduruldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  47
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Havataş, ‘10 milyon zararım var’ dedi Havaş durduruldu

Havataş, ‘10 milyon zararım var’ dedi Havaş durduruldu
refid:19688153 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Havaalanları Yer Hizmetleri A.Ş (Havaş), İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yolcu taşıma hizmetlerinin dün saat 09.00 itibariyle durdurulduğunu bildirdi.

Havaş’tan yapılan açıklamada, şirketin faaliyetleri kapsamında Türkiye’nin çeşitli şehirlerindeki pek çok havalimanı ile şehir merkezleri arasında birinci sınıf yolcu taşıma araçlarıyla 29 yıldan bu yana hizmet verdiği vurgulandı.
Geçici süreyle
Açıklamada şöyle denildi: “Hizmetimiz, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin aldığı bir kararla İstanbul’da durduruldu. Havaş olarak, ilgili tüm hukuki ve ticari kurallara uygun şekilde ve ilgili özelleştirme  işlemlerinden doğan haklar çerçevesinde yürütmekte olduğumuz, ancak geçici bir süreliğine durdurmak zorunda kaldığımız ve yürütülmesinde yüksek kamu menfaati bulunduğuna inandığımız hizmetlerimizi yeniden ve ivedilikle vatandaşlarımıza sunabilmek amacıyla gerekli her türlü yasal ve hukuki yola başvuracağımızı belirtir; bu kapsamda söz konusu hizmetlerimizi yeniden ve ivedilikle vatandaşlarımıza sunmaya başlamayı ümit ettiğimizi kamuoyuna saygılarımızla arz ederiz.”
10 milyon lira zarar
Havataş Yönetim Kurulu üyesi Emir Günaydın ise, İETT Genel Müdürlüğünün açtığı ihaleyi kazandıklarını belirterek, şunları söyledi: “Günaydın Tur-Çimentur ortaklığı olarak ihaleye girdik ve 10 yıllığına kazandık. İhale 2010 yılının ekim ayında yapıldı ve biz de 2011’in temmuz ayından itibaren Havataş olarak çalışıyoruz. Mahkeme kararı olmasına ve ilgili yerlere tebligat yapılmasına rağmen karşı taraf hizmetlerini durdurmadı. Zaten başlangıçta belediyeye 3 milyon lira kira verdik. Karşı taraf yolcu taşımaya devam ettiği için 10 milyon lira zararımız söz konusu. Biz de konuyla ilgili mahkemeye zarar,  ziyan talebinde bulunduk.”
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle