GeriEkonomi Gençler Bulut Öncü için koşuyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gençler Bulut Öncü için koşuyor

Gençler Bulut Öncü için koşuyor
Abone Olgoogle-news

20 Şubat 2017'de trafik kazası sebebiyle hayatını kaybeden, Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği (Y-PEER Türkiye) kurucusu, Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu Türkiye (UNFPA) 'de Gençlik Danışmanı ve TOG (Toplum Gönüllüleri Vakfı) çalışanı Cinsel Sağlık ve Üreme Sağlığı Koordinatörü Bulut Öncü adına onlarca genç Antalya Runotalia Maratonu'na katılıp Bulut'un hayallerini gerçekleştirmek için koşuyor.

5 Mart 2017 Pazar günü 12. kez düzenlenecek olan Antalya Runatolia Maratonu'nda Bulut Öncü, ‘Gençlerin Üreme Sağlığı Eğitimi’ alabilmesi amacıyla Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği (Y-PEER Türkiye) adına koşacaktı. Bulut Öncü’nün hayatını kaybetmesi üzerine ekip arkadaşları ve dostları bayrağı devraldı. 5 Mart’ta gerçekleşecek Runatolia Koşusu’nda Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği (Y-PEER Türkiye) adına Bulut yerine onlarca gönüllü koşacak. Tüm gençlerin bu maraton için özel hazırladığı tişörtler ve pankartlar ile maratonda oldukça ses getireceği bekleniyor.

Bulut’un gerçekleştirmek istediği hayalleri doğrultusunda başta ailesi olmak üzere, birçok dostu, ekip arkadaşı ve sevenleri Antalya’da olacak ve gençlerin cinsel sağlığı ve üreme sağlığı eğitimine erişebilmeleri için 5 Mart 2017’de Antalya Runatolia Maratonu’nda Bulut’un hedefi için koşacak.

Bulut, bir sosyal paylaşım sitesinde yaptığı paylaşımda koşudan bu şekilde bahsediyor:“Gençlerin cinsel sağlık eğitimi alabilmesi için koşacağım!Hepimizi çok yakından ilgilendiren bir sorun ile karşı karşıyayız! Avrupa’nın en genç nüfusa sahip ülkesi olan Türkiye’nin eğitim sisteminde kapsamlı ve yaşa uygun yapılandırılmış cinsel sağlık eğitimi yok! Üstelik Türkiye’deki her 10 gençten yalnızca 1’i HIV ve AIDS konusunda doğru bilgiye sahip ve sadece 10 gençten biri gebelik oluşma ihtimalinin olduğu zamanı bilmiyor. Aynı gençlerin %97’si ise cinsel sağlık ve üreme sağlığı hizmeti sunulmasını olumlu karşılıyor.Ancak bu sorunun çözümü için gönüllü olarak gece gündüz çalışan gençler var! İşte ben de Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği / Y-Peer Türkiye'de gençlerin cinsel sağlığı ve üreme sağlığı konularındaki bilgilerini artırarak gençlerin yeni yaşam becerileri kazanmasının önünü açan gençler için 5 Mart 2017’de Antalya Runatolia Maratonu’nda 10 kilometre koşacağım. Miktarı ne olursa olsun yapacağınız her bağış gençleri kendi hakları ve hayatları konusunda sorumluluk almaya hazır hale getirecek.” 

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle