GeriEkonomi Geleceğe 250 milyon dolar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Geleceğe 250 milyon dolar

Geleceğe 250 milyon dolar
Abone Olgoogle-news

Akbank, 250 milyon dolar yatırımla yeni veri ve yaşam merkezinin temelini attı. 2 yılda tamamlanacak merkez Akbank’ın tek seferde yaptığı en büyük yatırım. Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı Dinçer, “Yatırım Türkiye’nin geleceğine olan güven ve inancın göstergesi” dedi.

AKBANK, yüksek teknoloji operasyon merkezi ve sosyal tesislerinin yer alacağı “Akbank Veri ve Yaşam Merkezi”nin temelini attı. 250 milyon dolarlık proje, Akbank tarafından kadar tek seferde yapılmış en büyük yatırım olarak ön plana çıkıyor. Akbank, tüm teknoloji altyapısının içinde barınacağı, tüm operasyonlarının yeni teknolojiler ile 7/24 izleneceği, müşterilerine kesintisiz hizmet vermek için tasarlanan “Akbank Veri ve Yaşam Merkezi”nin temelini attı. Akbank’ın, Gebze Şekerpınar’da yer alan “Akbank Bankacılık Merkezi” kompleksinde 250 milyon dolarlık yatırımla hayata geçireceği ‘Akbank Veri ve Yaşam Merkezi’ iki yılda tamamlanarak 2019 yılı içinde hizmete girecek. Akbank’ın tüm teknolojik altyapısının kalbini oluşturacak Akbank Veri Merkezi ve 3 bin Akbank çalışanına sosyal hizmet verecek Akbank Yaşam Merkezi’nden oluşan kompleks, 75 bin 486 metrekare alan içine kurulacak.

GÜVENLİK GÜÇLENECEK
Akbank Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Üye Suzan Sabancı Dinçer, yeni Akbank Veri ve Yaşam Merkezi yatırımının, Türkiye’nin geleceğine olan güven ve inancın bir göstergesi olduğunun altını çizerek, “Türkiye’nin bankası olarak kurulduğumuz günden bu yana ülkemiz için sürdürülebilir değer yaratmaya odaklandık; yatırımlarımızı her zaman Türkiye’nin geleceğine yaptık. Ülkemizin vizyonunu daima ileri taşımak için yaptığımız çalışmaların önemli bir yansıması da Akbank Veri ve Yaşam Merkezi olacak. Yeni merkezimizle, hem bankacılığın hem de ülkemizin geleceği için önemli bir adım atmış olduk. Akbank Veri ve Yaşam Merkezi, müşterilerimize en iyi hizmeti kesintisiz bir şekilde sağlamamıza katkıda bulunurken, bankamızda bilgi ve veri güvenliğini daha da güçlendirecek” dedi.

HER YIL 100 MİLYON $
Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil de, teknolojiye yaptıkları yıllık ortalama yatırımın 100 milyon doları aştığını belirterek, şöyle konuştu: “Hem yüksek teknoloji operasyonlarımızı gerçekleştireceğimiz, hem de çalışanlarımızın faydalanacağı sosyal etkinlikleri düzenleyeceğimiz Akbank Veri ve Yaşam Merkezi de, insan odaklı ve teknolojiyle şekillenen bankacılık vizyonumuzla örtüşüyor. Bu heyecan verici proje, geleceğe yatırımın çok önemli olduğu bu günlerde müşterilerimize en iyi hizmeti sunabilmemiz ve teknolojiyi en iyi şekilde kullanabilmemiz için bize önemli bir avantaj sağlayacak. Çalıştığımız mekanların yaptığımız işe katkısına duyduğumuz inançla, inovasyon kültürünü geliştirecek, çalışma hayatımızı sosyal olanaklarla cazip kılacak mekan tasarlamaya özen gösterdik” dedi.

DEPREMDE BİLE KESİNTİSİZ ÇALIŞACAK
GEBZE Şekerpınar’daki “Akbank Veri Merkezi” çevre dostu olacak, toplam 32 bin metrekare alanda kurulacak. Veri merkezinde yalnızca teknoloji operasyonundan sorumlu 7/24 vardiyalı ekipler yer alacak. Aynı kompleks içinde yer alacak olan yaşam merkezi binası da toplam 11 bin 700 metrekare alan üzerine kurulacak. Merkez, yüksek şiddette bir depremde dahi kesintisiz hizmet verebilecek altyapıyla inşa edilecek.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle