GeriEkonomi Fransa’dan bütün dünyaya Panama çağrısı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Fransa’dan bütün dünyaya Panama çağrısı

Fransa’dan bütün dünyaya Panama çağrısı
Abone Olgoogle-news

Panama Belgeleri fırtınası devam ediyor... Fransa OECD ülkelerini Panama'yı kara listeye alma çağrısında bulunurken FIFA Başkanı Gianni İnfantino hakkındaki off-shore iddialarını yalanladı.

Bütün dünyada adeta deprem etkisi yaratan Panama Belgeleri gündemdeki sıcaklığını korumaya devam ediyor. Olayla ilgili bugüne kadar verilen en sert tepki ise Fransa’dan geldi. Fransa Maliye Bakanı Michel Sapin (resimdeki) Europe 1 radyosuna yaptığı açıklamada bütün OECD ülkelerini Panama’yı kara listeye almaya davet etti.

Sapin yaptığı açıklamada, “OECD ülkelerinin Fransa ile aynı kararda buluşmasını ve Panama’yı kara listeye almalarını istiyorum” açıklamasında bulundu.
Öte yandan futbol dünyası da Panama Belgeleri’nden nasibini aldı. FIFA Başkanı Gianni İnfantino ve UEFA, off-shore şirketleri üzerinden vergi kaçakçılığı ve kara para aklama gibi yasa dışı eylemlerin yer aldığı Panama belgelerine adlarının karıştığı iddialarını yalanladı.
UEFA, "Cross Trading" adlı off-shore şirketiyle yapılan yayın hakları anlaşmasında usulsüzlük yapıldığı iddialarını reddetti. Infantino ise şirketle kişisel hiçbir temasının bulunmadığını duyurdu.

Fransa’dan bütün dünyaya Panama çağrısı

 

Infantino, yaptığı yazılı açıklamada, "Kişisel olarak Cross Trading ile ve şirket sahipleriyle hiç temas kurmadım. UEFA'nın ve benim yanlış bir şey yaptığını gösteren bir kanıt yok" ifadelerini kullandı.

UEFA'nın Cross Trading adlı off-shore şirketiyle 2006 yılında yaptığı yayın hakları anlaşmasında, FIFA Başkanı Infantino'nun da imzasının bulunduğu öne sürülmüştü. Panama belgeleri arasında yer alan bir UEFA Şampiyonlar Ligi yayın hakları anlaşmasında, o dönem UEFA'da yönetici olarak çalışan Infantino'nun da imzasının olduğu iddia ediliyor

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle