GeriEkonomi Forum İstanbul açıldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Forum İstanbul açıldı

Forum İstanbul açıldı
refid:12964856 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Alışveriş Merkezi Forum İstanbul'un açılışında konuşan Ertuğrul Günay, Forum İstanbul'un, İstanbul'a çok yakışan bir yatırım olduğunu söyledi.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, “Ayazağa'daki kültür merkezini önümüzdeki aylarda yeniden inşa ederek İstanbul'a, özlemini kurduğumuz bir kültür ve sanat merkezi kazandırmaya çalışacağız” dedi.

Multi Corporation'ın Türkiye'de yapmış olduğu yatırımların yalnızca ticari değil, aynı zamanda kültürel ve sportif bir merkez olma niteliği de taşıdığını ifade eden Günay, Forum İStanbul'un, kentin ihtiyacı olan bir yatırım olduğunu bildirdi.

Günay, Türkiye'nin birçok ilinde yatırımları yapılan “forum projelerini” gördüğünü belirterek, “Hepsi de gerçekten birbiriyle yarışıyor. Bu yüzden ben de herbirini destekledim. Buradan bugün size bir de müjde vermek istiyorum. Multi Corporation, Turkmall ve Multi Turkmall ile bir anlaşma gerçekleştirdik. Bu anlaşmayla İstanbul'da 20 yıldan bu yana bir 'İstanbul Masalı'na dönmüş olan Ayazağa'daki kültür merkezini de önümüzdeki aylarda yeniden inşa ederek İstanbul'a özlemini kurduğumuz bir kültür ve sanat merkezi kazandırmaya çalışacağız” dedi.

Bayrampaşa Belediye Başkanı Hüseyin Bürge de ilk belediye başkanı seçildiğinde “Bayrampaşa'nın cezaeviyle anılmaması ve bir cazibe merkezi olması” yönünde düşü olduğunu belirterek, “Bugün bu hayalim gerçek olmuştur. Hayalimi gerçekleştiren bu ekibe teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Turkmall Yönetim Kurulu Başkanı Hans Otto Nagel de Forum İstanbul'un, bugüne dek yapmış oldukları en büyük proje olduğunu dile getirerek, alışveriş merkezinin 2-3 ay içinde tam dolu olacağını kaydetti.

Konuşmaların ardından Ertuğrul Günay, Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, Bayrampaşa Belediye Başkanı Hüseyin Bürge, Multi Corporation Yönetim Kurulu Başkanı Hans Van Vaggel, Hans Otto Nagel ve Multi Turkmall Üst Yöneticisi (CEO) Levent Eyüboğlu, kurdeleyi keserek alışveriş merkezini açtılar.

Forum İstanbul açıldı


1 MİLYAR AVRO'LUK YATIRIM

Levent Eyüboğlu, Forum İstanbul'a 750 milyon Avro'luk yatırım yaptıklarını, bu yatırım bedeline mağazaların yatırımları da eklendiğinde ortaya çıkan toplam yatırımın 1 milyar Avro'yu bulduğunu söyledi.

Forum İstanbul ile 6 bin kişiye istihdam sağladıklarını, projenin 12 yıllık bir geçmişi olduğunu belirten Eyüboğlu, “Buraya harcadığımız zamanı, imkanları ve emeği hiçbir yere harcamamıştık. Artık bundan daha iyisini, daha güzelini yapabilir miyiz bilmiyorum ama sanırım çok zor” dedi.
Eyüboğlu, İstanbul Bayrampaşa'da 495 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulan, 175 bin metrekare kiralanabilir alanı, ulusal ve uluslararası 265 markasıyla “yalnız Türkiye'nin değil Avrupa'nın en büyük alışveriş ve yaşam merkezi” olan Forum İstanbul'un, Multi Turkmall'un Türkiye'deki 7., İstanbul'daki ilk projesi olduğunu bildirdi.

Forum İstanbul'un kiracıları arasında 29 bin 500 metrekarelik alanda hizmet veren IKEA'nın, 8 bin metrekare üzerine kurulan “Türkiye'nin ilk dev akvaryumu” Turkuazoo'nun, Praktiker ve Tepe Home gibi markaların da yer aldığını anlatan Eyüboğlu, yılda 25 milyon ziyaretçi çekmeyi ve 500 milyon Avro ciro elde etmeyi hedeflediklerini sözlerine ekledi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle