Fırsat sitelerinde kredi kartı kullanımı zorunluluğu kalkıyor

Güncelleme Tarihi:

Fırsat sitelerinde kredi kartı kullanımı zorunluluğu kalkıyor
Oluşturulma Tarihi: Ağustos 24, 2012 14:34

Dünyanın en büyük fırsat sitesi Groupon, fırsat sitelerinde kredi kartı kullanımı zorunluluğunu kaldırıyor. Artık kullanıcılar para transferiyle de indirimli ürünler ve fırsatlardan yararlanabilecek.

Haberin Devamı

İstanbul’da konuştuğumuz Groupon International’ın Başkan Yardımcısı Veit Dengler ve Groupon Türkiye Genel Müdürü Onur Aydın, dünyada henüz beş yılını bile doldurmayan internet üzerinden fırsat kuponları alanında yenilikleri paylaştı.

 

Dünyanın en iyi fırsat kuponları hizmetini sunduklarını ve rakipsiz olduklarını ifade eden Dengler, “Ortadoğu ve Afrika bölgesi için merkezi Türkiye ve İstanbul olarak belirledik. Bundan sonra iki yıldır varlık gösterdiğimiz İstanbul’a daha fazla yoğunlaşacağız” dedi.

 

ARTIK PARA TRANSFERİYLE DE ALIŞVERİŞ YAPILABİLECEK

 

Şirketin Türkiye Genel Müdürü Onur Aydın, dünyada 100 milyon, Türkiye’de ise yaklaşık 4 milyon kullanıcılarının olduğunu söylerken, artık isteyen kullanıcıların sadece kredi kartı değil bankalara para transfer ederek de ödeme yapabileceklerini söyledi.  

 

Haberin Devamı

Dengler ise fırsat siteleri konusunda kendilerinin her zaman ilk olarak müşteri memnuniyetine önem verdiklerini ve bu yüzden “Kalite Sigortası” birimi oluşturduklarını belirtti.

 

Dengler, “Bizim şirket olarak her ülkede müşterilerimiz ve iş ortaklarımıza en iyi hizmeti sağlama adına kurulmuş Kalite Sigortası birimimiz var. Bu birimde çalışan kişiler, sunulacak fırsatları en iyi şekilde araştırıyor. Rakiplerimizin beceremediği şeylerden biri bu. Bir restoran fırsatını ele alalım mesela. Daha fazla müşteri çekmek için lokantanın kapasitesini düşünmeden indirim kuponları sunuyorlar ama sattıkları biletler bazen fazla geliyor ve kullanıcılar gittikleri yerlerde oturacak yer bulamayabiliyor” dedi.

 

Groupon Türkiye’de, Şehir Fırsatları adıyla faaliyet gösteriyor.

 

aHer sabah takipçilerine fırsatların olduğu bilgilendirme e-postaları atarak işleyişini sürdüren sitenin İstanbul Levent’te bir ofisi var toplamda 100’ü aşkın kişi burada çalışıyor. Şirketin Kalite Sigortası biriminde de yedi kişi çalışıyor.

 

Haberin Devamı

EN ÇOK KADINLAR KULLANIYOR, RESTORANLAR ÖNE ÇIKIYOR

Fırsat sitelerinin küresel çapta da Türkiye’de de en çok tercih edilen ürünleri lokanta ve yemek indirimleri.  

Fırsat sitelerinde kredi kartı kullanımı zorunluluğu kalkıyor

 

Aydın, Türkiye’de restoranlardan sonra spa, tatil ve indirimli kadın ürünlerinin tercih edildiğini ifade etti.

 

Dünyanın en büyük indirimli fırsatlar sunan sitesi Groupon, başta İstanbul olmak üzere Türkiye’de Ankara, Antalya, Bursa, Kocaeli, İzmir gibi büyük şehirlerde var.

 

Dengler ve Aydın son olarak Konya’yı da portföylerine ekleyerek, toplamda 12 şehre ulaştıklarını söyledi.

 

Şirket hizmet verecekleri şehirleri nüfus ve o kentin internet kullanım oranlarını dikkate alarak seçiyor.

Haberin Devamı

 

MEMNUN KALMAYANA PARASI GERİ ÖDENİYOR

Groupon, iş modellerinde önceliklerinin kullanıcı memnuniyeti olduğunun altını özellikle çiziyor. Kasım 2008’de kurulan şirket finansal rakamlarına bakıldığında sıfırdan başlayıp, dünyanın en hızlı büyüyen şirketlerinden biri haline geldi.

 

Geçtiğimiz yıllarda Google, Groupon’u 5 milyar dolar gibi büyük bir rakama satın almak istedi ancak şirket bu teklifi reddetti.

 

Dengler, Google’ın teklifini kendi iş modellerinden kopmak istemediklerinden geri çevirdiklerini belirtti.

 

Dengler, “Biz temelde kullanıcılarımızın memnuniyetine öncelik veriyoruz. Sunduğumuz hizmet sonrası hem birlikte çalıştığımız şirket hem de o hizmetten faydalanan kişilerin geri dönüşlerine çok önem veriyoruz. Google ile işbirliğinde bu samimiyetin sona ermesinden endişe ettik” diye konuştu.

 

Haberin Devamı

Groupon fırsatlarından faydalanan kişilerin geri dönüşlerine göre, hizmetten memnun kalmayanlara paraları geri ödeniyor.

 

AKILLI FIRSAT

Dengler, site üzerinden bir fırsattan yararlanan kullanıcının artık, o paket üzerinde “beğendim ya da beğenmedim” gibi seçenekleri işaretleyebileceğini bunun da diğer kullanıcılara fikir vermesi açısından oldukça önemli olduğunu belirtti.

 

İKİ YILDIR TÜRKİYE’DELER

Türkiye’deki faaliyetlerini 2010’dan bu yana sürdüren şirket, Kasım 2008’de kuruldu ve fırsat siteleri kavramını internet dünyasına tanıştırdı.

 

Kurulduğu günden bu yana hızla büyüdüklerini söyleyen Dengler, şirketin geçtiğimiz yıl yıllık bazda 40 büyüdüğüne dikkat çekti.

 

Haberin Devamı

ygocmez@hurriyet.com.tr

 

 

 

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!