GeriEkonomi Film koptu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Film koptu

Film koptu
refid:26558248 ilişkili resim dosyası

TÜRKİYE sinema endüstrisinin köklü şirketlerinden Fida Film ve bağlı şirketi Tiglon İletişim mali darboğaza düştü.

Film koptu
dgokce@hurriyet.com.tr

Her iki şirket için iflas erteleme talebinde bulunuldu. Fida Film, yapımcılık, film ithalatı, sinema reklamcılığı ve film dağıtımında faaliyet gösteriyordu. Fida, Tiglon’u 2011’de bünyesine katmıştı. Fida’nın yapımını üstlendiği filmler arasında rekor izleyiciye ulaşan AROG, Yahşi Batı, Nefes, Av Mevsimi, Kabadayı, Çanakkale 1915 gibi onlarca film yer aldı. Tiglon ise Recep İvedik gibi birçok önemli filmin dağıtımcısı olarak faaliyet gösteriyordu.

1965 YILINDA KURULDU


İflas erteleme talebinde bulunululan Fida Film ve Tiglon İletişim için mahkeme dosyayı bilirkişiye teslim etti. Hazırlanacak rapor sonrası tedbir kararının verilip verilmeceği karara bağlanacak. 1965’te kurulan Fida Film ve bağlı şirketi Tiglon İletişim Sistemleri Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. için mahkemeye iflas erteleme başvurusu geçtiğimiz 26 Mayıs günü yapıldı. Şirketin dosyası İstanbul 3. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde bulunuyor.

ŞİRKETLER BORCA BATIK

Her iki şirket için yapılan başvuruda, şirketlerin borca batık durumda olduğu kaydedildi. Mahkemenin tedbir kararı vermesi durumunda, şirketler alacaklılara karşı korumaya alınmış olacak. Mahkeme, başvuru dilekçesinde sıralanan durumların oluşup oluşmadığının tespiti için bilirkişi raporu hazırlatılması kararı aldı; dosya bilirkişi heyetine teslim edildi.


Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False