GeriEkonomi Ev kadınları girişimci oluyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ev kadınları girişimci oluyor

Ev kadınları girişimci oluyor
refid:25153348 ilişkili resim dosyası

Formda ve fit yaşamak isteyen kadınlara yönelik spor merkezi yatırımları büyüyor. Toplam 50 bin TL yatırım bedeli ile kurulabilecek merkezlerde, aylık minimum 10 bin TL ciro hedefleniyor.

Franchiseelerini özenle seçtiklerini söyleyen Portakal Spor ve Sağlıklı Yaşam Merkezleri Genel Müdürü Burcu Işık Aykanat, franchiseelerine uygun semt ve iş yeri seçimi, dekorasyon, personel seçimi ve eğitim gibi konularda sürekli olarak destek verdiklerini belirtiyor.

Şube açmak için her şey dahil 45 bin- 50 bin TL arasında bir yatırım bütçesi gerekiyor. Franchising bedeli 25 bin 500 TL olup, 20 bin TL kadar dekorasyon bütçesi tutuyor. Bu pakette, isim hakkı, hidrolik fitness aletleri, profesyonel eğitim, antrenör bulma-yetiştirme, reklam-tanıtım, ekipmanların ömür boyu ve koşulsuz garantisi gibi geniş anlamda destek hizmetler bulunuyor.

Tüm kadınları bir şekilde ekonomik yaşama katılmaya davet eden Işık, yüzde yüz yerli bir firma olarak, spor salonu işletmeciliği sektöründe kadın girişimcileri desteklediklerini anlattı. Işık, “Kadınlara kendi işlerini kurmalarını sağlayarak istihdama katkı sağlıyoruz. Her gelir seviyesindeki kadına hitap eden hizmet ve fiyatlarla, sporu kadınlar için lüks olmaktan çıkarıp yaşam tarzına dönüştürmeyi hedefliyoruz” dedi.

Bu merkezlerde 18 farklı üniteden oluşan istasyonlarda ve günde sadece 30 dakika sürede spor faaliyetine olanak sağlayan “PS Sistemi” uygulanıyor. Programda her 30 saniyede bir duyulan “bip” sesi ile istasyon değiştiriliyor. Vücudu “şaşırtma” prensibiyle hareket edildiği için hızlı yağ ve kalori yakılarak incelme sağlanıyor.

Ekipmanların kadın fizyoloji ve anatomisine göre dizayn edilmesinden dolayı güvenli egzersiz sağlaması ve “kişiye özel” egzersiz programları oluşturulması sayesinde, 15-80 yaş arasındaki spor yapmaya engel bir durumu olmayan tüm kadınlar yararlanabiliyor.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False