Etohum ve Aslanoba'dan girişimcilere 6 milyon dolar yatırım

Etohum ve Aslanobadan girişimcilere 6 milyon dolar yatırım

Türkiye’deki internet girişiminlerine yatırım yapan Etohum ile iş dünyasının tanınan isimlerinden Hasan Aslanoba arasında bir yatırım anlaşması imzalandı. Bu anlaşma ile Etohum Yatırım A.Ş. ve Hasan Aslanoba, seçilen girişimlere üç yıl içinde 6 milyon dolar yatırım yapacaklar.

Haberin Devamı

Erikli Su Yönetim Kurulu Başkanı ve Aslanoba Gıda CEO'su Hasan Aslanoba, Etohum A.Ş.'ye 1,2 milyon dolar yatırım yaparak Etohum'un yatırımcı şirketine yüzde 10 ortak oldu. Bu miktar, girişimcilerin ilk yatırımlarına destek olmak için kullanılacak ve yatırım tutarı üç yıl içinde 3 milyon dolara kadar artırılacak. Hasan Aslanoba, aynı zamanda Etohum'un üç yıl içinde seçtiği ve ortak olacağı 30 girişime Etohum A.Ş. ile birlikte 3 milyon dolar yatırım yapacak.

Etohum A.Ş.'den yatırım desteği almak isteyen girişimciler için başvurular Haziran'da başlayıp Aralık ayına kadar devam edecek.

Süreç nasıl işliyor?

Etohum, yeni ekonomiye odaklanan erken aşamadaki girişimleri destekleyen ve kendi internet şirketini kurmak isteyen girişimcilere ilk yatırımlarını yaparak süreci hızlandıran bir organizasyon. Erken aşamada kendi internet şirketini kurmak üzere veya kurmuş olan girişimciler Etohum’dan destek almak için başvuru yapabiliyor.

Haberin Devamı

Hasan Aslanoba ise 1990’da aile şirketi Erikli Su’da CEO olarak çalışmaya başladı, 2006’da Erikli Su ile Nestle Waters arasında Türkiye ortaklığını gerçekleştirdi. 2012’de internet tabanlı yenilikçi iş modellerine odaklanma kararı alan Aslanoba, ortaklıktaki CEO görevinden ayrıldı.

Bugüne kadar toplam 9 yatırım yapan Hasan Aslanoba’nın melek yatırımcı olarak yaptığı yatırımlar arasında Anymeeting, Boni, Tablet Seminerler, Ehil, AlwaysFashion ve İncir gibi girişimler yer alıyor.

Haberle ilgili daha fazlası: