GeriEkonomi Erol Aksoy vergi yüzsüzü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Erol Aksoy vergi yüzsüzü

İstanbul Defterdarlığı, Show TV ve Cine 5'in sahibi Erol Aksoy'un da vergi yüzsüzü olduğunu ilan etti. İstanbul Defterdarlığı, Erol Aksoy'un AKS TV Reklam Film A.Ş. adlı şirketinin 205 milyar 812 milyon liralık vergi borcunu ödemediğini açıkladı.

SHOW TV ve Cine 5'in sahibi Erol Aksoy da vergi yüzsüzü çıktı. İstanbul Defterdarlığı, Erol Aksoy'un AKS TV Reklam Film A.Ş. adlı şirketinin 205 milyar 812 milyon liralık vergi borcunu ödemediğini açıkladı.

Erol Aksoy'un Kağıthane Vergi Dairesi mükellefi olan şirketi, bu borcu ile İstanbul'da en yüksek vergi borcu olan 50'nci şirket olarak ilan edildi.

İstanbul'da vergi yüzsüzleri listesinde de ağırlık, Türkiye genelinde olduğu gibi kamu kuruluşlarındaydı. Vergi yüzsüzleri arasında 7.8 trilyon lira ilk sırada yer alan İSKİ Genel Müdürlüğü'nü, 6.3 trilyon lirayla Devlet Demir Yol İşletmeleri Genel Müdürlüğü ve 5.8 trilyon lirayla da İETT Genel Müdürlüğü izledi.

BELEDİYELERİN YARISI

İstanbul'daki vergi yüzsüzleri listesinde yer alan 50 kuruluştan 15'i ilçe belediyelerinden oluştu. İstanbul'da bulunan 33 ilçe belediyesinin böylece yarısına yakınının vergilerini ödemediği ortaya çıktı.

Küçükçekmece Belediyesi 1 trilyon lira, Eminönü Belediyesi 871.5 milyar lira, Fatih Belediyesi 821 milyar lira, Şişli Belediyesi 700.3 milyar lira, Üsküdar Belediyesi 683.2 milyar lira, Zeytinburnu Belediyesi 658.1 milyar lira, Kartal Belediyesi 657.3 milyar lira, Gaziosmanpaşa Belediyesi 510.8 milyar lira vergi borcuyla ilk 20 içinde yer aldı.

İstanbul'un vergi yüzsüzleri listesinde batık banka ve firmalar da ilk sıralarda yer aldı.

Marmarabank'ın 1.4 trilyon lira, Hasbi Menteşoğlu'nun firması Menteşoğlu İhracat'ın 482.5 milyar lira, Mensucat Santral'ın iki ayrı şirketinin toplam 651 milyar lira, TYT Bank'ın 225.6 milyar lira vergi borcu olduğu açıklandı.

Türkiye genelinde vergi listesinde ilk 50 arasında yer alan kuruluştan 18'i İstanbul Defterdarlığı'na kayıtlı. Vergi yüzsüzlerinin 5'i Ankara, ikisi ise İzmir'de.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False