GeriEkonomi EPDK'da soruşturma bir başkan açığa alındı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

EPDK'da soruşturma bir başkan açığa alındı

EPDK'da soruşturma bir başkan açığa alındı
refid:29995839-spot ilişkili resim dosyası

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunda (EPDK) 2 daire başkanı hakkında usulsüz işlem yaptıkları iddiasıyla soruşturma açıldı.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunda (EPDK) 2 daire başkanı hakkında usulsüz işlem yaptıkları iddiasıyla soruşturma açıldı. Edinilen bilgiye göre, EPDK yönetimi bir daire başkanı için bazı firmalara eksik bilgi ve belgelerle lisans verilmesi yoluyla haksız kazanç sağladığı iddiasıyla soruşturma başlattı. Daire başkanı hakkında, "bazı firmaların gerekli nitelikleri taşımaması ve gerekli belgeleri tamamlamamasına rağmen, yanlış bilgilendirme yaparak haksız lisans alınmasını sağlamak, bu nedenle bazı firmaların teminatlarının irat kaydedilmesini engelleyerek haksız kazanca sebep olmak" iddiasıyla soruşturmanın açıldığı kaydedildi.

PARALEL YAPIYLA MÜCADELE İDDİASI

Soruşturma açılan daire başkanının görevinden uzaklaştırıldığı bildirildi. EPDK'da görev yapan bir başka daire başkanı hakkında ise 2010-2014 yılları arasında ilgili piyasada yapılan iş ve işlemler çerçevesinde soruşturma açıldı. EPDK yönetiminin soruşturmaları, paralel devlet yapılanmasıyla mücadele kapsamında açtığı iddia edildi.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False