Emekliye promosyon ne zaman ödenecek? Bankalar ne zaman ödeme yapacak?

Emekliye promosyon ne zaman ödenecek Bankalar ne zaman ödeme yapacak

Emekliye promosyon için beklenen ödemeler Mart ayı itibariyle gerçekleşmeye başladı. Sosyal Güvenlik Kurumu ile bankalar arasında imzalanan protokol aracılığında belirlenen emekliye promosyon ödemeleri, Halkbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Denizbank kullanıcıları tarafından araştırılmaya başlandı. Peki, emekliye promosyon ne zaman ödenecek? İşte, promosyon veren bankalar ve ödemelerin yapılacağı tarih hakkında detaylı bilgiler

Haberin Devamı

Emekliye promosyon için bankalarla imzalanan protokoller hayata geçirilmeye başlandı. Yüz binlerce vatandaşın merakla araştırdığı emekliye promosyon nasıl alınacak sorusu, bankaların gerçekleştirdiği duyuru metinleriyle açıklığa kavuştu. Peki, hangi bankalar promosyon verecek? Emekli Promosyonlar ne zaman ödenecek? İşte, Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank ve diğer bankaların promosyon uygulamaları

Emeklilere promosyon verilmesi konusunda yeni bir gelişme oldu. Bankalardan daha önce promosyon alan 1,5 milyon emekliye fark yolun açıldı. Belirlenen taban tutarın altında promosyon alan vatandaşlara farkı bankalar ödeyecek. Bunun yanında yaklaşık 12 milyon emeklinin beklediği promosyon ödemeleri başladı. Promosyon ne zaman ödenecek, sorusuna yanıt arayan vatandaşlar bunun yanıtını öğreniyor. T.C. kimlik numarasına göre kimi vatandaşlar bu ay promosyon ödemesini alırken, kimi vatandaşlar ise gelecek aylarda ödemelerini alacaklar. Peki, emekliye promosyon ödemeleri ne zaman yatacak?

Haberin Devamı

EMEKLİYE PROMOSYON VEREN BANKALAR

Banka promosyonları konusunda hükümetin ardından Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) devreye girdi ve toplamda 16 banka ile protokol anlaşması imzalandı. Buna göre; Ziraat Bankası, Türkiye İş Bankası, Yapı Kredi Bankası, ING Bank, Akbank, Burgan Bank, Vakıf Bank, Türkiye Ekonomi Bankası, Garanti Bankası, QNB Finansbank, Şekerbank, Halkbank, Fibabank, Denizbank, ICBC Turkey ve PTT emekliye promosyon verecek.

PROMOSYON TUTARI MAAŞA GÖRE DEĞİŞECEK

Emekli promosyonu ödemelerinde kimin ne kadar ödeme alacağı maaş tutarına göre değişkenlik gösterecek. 3 yıllık dönem için; maaşı bin liranın altında olanlara 300 lira, maaşı bin ila 2 bin lira arasında olanlara 375 lira, maaşı 2 bin liranın üzerinde olanlara ise 450 lira ödenecek. Ayrıca emeklilerin maaşlarının tamamının ATM'den tek seferde ücretsiz çekilebilmesi sağlanacak. Maaş hesapları için hesap işletim ücreti muafiyeti de sağlanacak. Ancak henüz promosyon rakamları konusunda kesinlik sağlanmadı. Bu tutarlar tabanı oluşturuyor. Özel bankaların da devreye girmesiyle birlikte tutarlarda artış yaşanması bekleniyor.

Haberin Devamı

DENİZBANK PROMOSYON ÖDEMELERİ

Denizbank, promosyon ödemelerinin hangi tarihte gerçekleşeceğine dair açıklamayı resmi İnternet sitesi üzerinden gerçekleştirmedi. İşte, bankanın bu konuda yaptığı açıklamanın detayları;

"Promosyon ödemesi emekli maaş tutarı dikkate alınarak yapılacaktır.

Aylık 1.000 TL altında maaş alanlara 300 TL,
Aylık 1.000 TL ile 2.000 TL arasında maaş alanlara 375 TL,
2.000 TL ve üzeri maaş alanlara 450 TL promosyon ödemesi yapılacaktır.

Promosyon kazanabilmek için; şubelerimizden veya alternatif kanallardan başvuruda bulunmanız ve maaşınızı 3 yıl süre ile bankamızdan alacağınıza ilişkin kampanya beyannamesini onaylamanız yeterli olacaktır.

Haberin Devamı

Promosyon bedeli peşin olarak hesabınıza yatırılacaktır.

Bankamızdan birden fazla emekli maaş alan emeklilerimize, ödenecek promosyon tutarı maaş tutarlarının toplamı dikkate alınarak hesaplanacaktır.

18 yaş altında emekli maaşı alan müşterilerimiz;
Anne veya babasının velayetinde bulunmayanlara promosyon ödenecektir.
Anne veya babasının velayeti altında bulunanlara ise kendi gelir/aylık tutarı ile Banka aracılığıyla gelir/aylık alan anne veya babasının gelir/aylıkları tutarı toplamını esas alarak velisine promosyon ödemesi yapılacaktır."

VAKIFBANK EMEKLİYE PROMOSYON ÖDEMELERİ

Vakıfbank emekliye promosyon ödemeleri için takvim belirlendi. Buna göre başvurular, TC kimlik numarasına göre gerçekleşecek. İşte, bankanın yapmış olduğu açıklamanın detayları;

Haberin Devamı

"TC Kimlik numarası 0 ve 2 ile biten emeklilerimiz 1 Mart 2017 tarihi itibariyle,

TC Kimlik numarası 4,6 ve 8 ile biten emeklilerimiz ise 1 Nisan 2017 tarihi itibariyle promosyon ödemesi için en yakın Bankamız Şubesine başvurabilir.

Ne kadar promosyon ödemesi yapılacak?

1 aya isabet eden emekli maaşı tutarı;

1.000 TL’ye (1.000.-TL hariç) kadar olanlara 300,00.-TL,
1.000 TL - 2.000 TL (2.000 TL hariç) arasında olanlara 375,00.-TL,
2.000 TL ve daha fazla olanlara 450,00.-TL,
3 (üç) yıllık süre için peşin ve nakdi olarak promosyon ödemesi yapılacaktır."

HALKBANK PROMOSYON 2017 PROMOSYON ÖDEMESİ

Halkbankası promosyon ödemesi için gerekli resmi açıklamayı resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştirdi. İşte, açıklamanın detayları

Haberin Devamı

"Bankamız aracılığıyla SGK emekli maaş ödemesi yapılan müşterilerimizin promosyon ödemelerine,

1 Mart 2017 tarihi itibari ile başlıyoruz. Bankamızca;

1.000 TL altında emekli maaş alanlara: 300 TL
1.000 TL ile 2.000 TL arasında emekli maaş alanlara: 375 TL
2.000 TL üzerinde emekli maaş alanlara: 450 TL
Tutarında 3 yıl için brüt maaş toplamına göre peşin promosyon ödemesi yapılacaktır.

Promosyon ödeme işlemleri; müşterilerimizin TC Kimlik Numaralarının son hanesine göre aşağıda belirtilen tarihlerde yapılacaktır.

Promosyon Ödeme Takvimi
TCKN Son Hanesi
Ödeme Dönemi
0-2 Mart 2017
4-6 Nisan 2017
8 Mayıs 2017"

TEB’DEN EMEKLİYE ÖZEL PROMOSYON ÖDEMESİ
Türk Ekonomi Bankası (TEB) emeklilere banka promosyonu verilmesi için Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile protokol imzaladı. Yeni emekli olan, mevcutta emekli olup başka bankadan aldığı emekli maaşını TEB’e taşıyan emekliler, 3 yıl boyunca emekli maaşlarını TEB’den alacaklarını taahhüt etmeleri karşılığında maaş aralıklarına göre peşin promosyon ödemesi alabilecekler.

3 yıllık anlaşma kapsamında emekli maaşı 1.000 TL’ye (1.000 TL hariç) kadar olanlara toplam 300 TL; 1.000 - 2.000 TL (2.000 TL hariç) arasında olanlara toplam 375 TL ve 2.000 TL ve üzerinde olanlara ise toplam 450 TL promosyon ödemesi yapılacak.

TEB, hazırladığı paket kapsamında emeklilere özel ek faydalar da sağlayacak. Paket kapsamında promosyon ödemelerine ek olarak emeklilerin kredi kartı alması ve kredi kartından 2 adet otomatik ödeme talimatı vermesi durumunda kredi kartlarına ilave 50 TL değerinde bonus verilecek. Böylece emekli maaş müşterilerine sunulan avantaj 500 TL’ye kadar ulaşmış olacak. Emeklilerin aldığı kredi kartlarından da kart üyelik ücreti alınmayacak.

Emekli müşterileri için özel müşteri hizmeti hattı da kuran TEB, emeklilerin bu hattan ve internet bankacılığından yapacakları eft ve havale işlemlerinden ücret almayacak. Özel faizli ve 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi, günlük nakit çekim imkanı sunan Marifetli Hesap ile birikimlerine yüksek faiz ve ATM’lerden yüksek çekim limiti TEB’in emeklilere özel paketinde yer alan diğer hizmetler arasında yer alıyor. 

Emeklilerin promosyondan yararlanmaları için TEB şubelerine başvurmaları gerekiyor.

ZİRAAT BANKASI PROMOSYON ÖDEMESİ HANGİ GÜN?

Ziraat Bankası promosyon ödemeleri için gerekli bilgilendirmeyi gerçekleştirdi. İşte, bankanın yapmış olduğu resmi açıklama;

"SGK (Emekli Sandığı, SSK, Bağ-Kur) emekli maaş ödemelerini Bankamız aracılığı ile alan müşterilerimize Bankamızca;

1.000 TL altında emekli aylığı alanlara 300 TL,,

1.000 TL ila 2.000 TL arasında emekli aylığı alanlara 375 TL,

2.000 TL üzerinde emekli aylığı alanlara 450 TL tutarında olmak üzere,

3 yıllık peşin promosyon ödenmesi yapılacaktır.

Emekli aylıklarını Bankamız aracılığı ile alan müşterilerimizin promosyon ödemesinden faydalanabilmesi için maaş ödemelerini 3 yıl boyunca Bankamız aracılığı ile alacaklarına dair başvuruda bulunmaları yeterli olacaktır.

Bankamızdan birden fazla emekli maaş ödemesi alan müşterilerimiz için, ödenecek promosyon tutarı; maaş tutarları toplamına göre hesaplanacaktır.

18 yaşını doldurmuş emekli maaş ödemesi alan her emeklimiz uygulamadan yararlanabilecek olup; 18 yaş altında emekli maaşı alanlar için ödeme Bankamızdan maaş almakta olan velilerine yapılacaktır. Veliye ödenecek promosyon tutarı çocuklarının ve kendisinin maaş tutarları toplamına göre hesaplanacaktır.

Promosyon ödemesine ilişkin süreci müşterilerimizin TCKN son hanelerine göre aşağıda belirtilen tarihlerde yapılacaktır.

Promosyon Ödeme Takvimi
TCKN Son Hanesi
Ödeme Dönemi
0-2 Mart 2017
4-6 Nisan 2017
8 Mayıs 2017"