Emekli bayram ikramiyesi (kurban bayramı) hangi ay, ne zaman yatırılacak? İşte o tarihler

Emekli bayram ikramiyesi (kurban bayramı) hangi ay, ne zaman yatırılacak İşte o tarihler

Emekli bayram ikramiyesi için geçtiğimiz bayram döneminde olduğu gibi araştırmalarına başlayan binlerce vatandaş, bakanlık düzeyinde herhangi bir açıklama olup olmadığını sorguluyor. Kurban Bayramı için verilecek olan emekli bayram ikramiyesi, geçtiğimiz dönemde tahsis numarasının son hanesine göre hesaplara yatırılmış ve toplamda 4 gün içerisinde tüm emeklilere ödenmişti. Peki, emekli bayram ikramiyesi ne zaman ve hangi gün yatırılacak? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

Haberin Devamı

Geçtiğimiz bayram döneminde erken tarihte hesaplara yatırılan emekli bayram ikramiyesi için Kurban Bayramı çerçevesinde de aynı şekilde bir durumun yaşanıp yaşanmayacağı henüz bilinmiyor. Ancak süreç normal işlerse emekli bayram ikramiyesi için ödeme tablosunun şu şekilde olması bekleniyor;

KURBAN BAYRAMI EMEKLİ İKRAMİYESİ NE ZAMAN VERİLECEK?

Kurban Bayramı'nın birinci günü bu yıl 31 Temmuz’a denk geliyor. Emeklilere Kurban Bayramı’nda da ikramiye verilecek. Bu ikramiye her yıl bayramdan önce veriliyor. Emeklilere ödenen ikramiyelerin Temmuz ayı ile birlikte ödenmesi bekleniliyor.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Ramazan Bayramı ikramiyesi ödemeleri öne çekilmişti.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, yaklaşık 12 milyon emeklinin Ramazan Bayramı ikramiyelerinin 7-11 Nisan tarihleri arasında ödeneceğini duyurmuştu.

Bakan Selçuk açıklamasında, "Buna göre ikramiyeler, 4a (SSK) kapsamında olanlara tahsis numarasının son rakamına göre 17-18-19 olanlar için 7 Nisan; 20-21-22 olanlar için 8 Nisan; 23-24 olanlar için 9 Nisan, 25-26 olanlar için 10 Nisan'da, 4b (Bağ-kur) ve (Emekli Sandığı) kapsamında olanlara ise 11 Nisan'da ödenecek. Yaklaşık 12 milyon emeklinin Ramazan Bayramı ikramiyeleri 7-11 Nisan tarihleri arasında ödenecek." ifadelerini kullanmıştı.

Haberin Devamı

EMEKLİ İKRAMİYESİ NE KADAR?

Bayram ikramiyesi 1000 TL'dir.

KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Kurban Bayramı 2020 yılında 31 Temmuz’da başlayacak. 30 Temmuz ise arefe günü olacak.
Kurban Bayramı 1. Gün: 31 Temmuz Cuma
Kurban Bayramı 2. Gün: 1 Ağustos Cumartesi
Kurban Bayramı 3. Gün: 2 Ağustos Pazar
Kurban Bayramı 4. Gün: 3 Ağustos Pazartesi