El konulan öğrenci yurdu yağmalandı

El konulan öğrenci yurdu yağmalandı

Esenyurt İncirtepe Mahallesi’nde Esenyurt Belediyesi’nin yer tahsisi ile 2012 yılında hizmete açılan Fatih Üniversitesi Öğrenci Yurdu’nun devletin el koymasının ardından kimliği belirsiz şahıslarca yağmalandı. CHP Esenyurt İlçe Başkanı Ali Gökmen, mahallelinin Esenyurt Kaymakamlığı, Emniyet Müdürlüğü ve Belediye Başkanlığı’na ilettiği şikayetlerin de sonuçsuz kaldığını ifade etti.

Haberin Devamı

CHP’li Ali Gökmen, 5 yıldızlı otel konforunda organize edilen FETÖ yurdunun devletin el koymasının ardından 1 aylık süre içerisinde hergün defalarca yağmalandığını belirtti.

GECELERİ TİNERCİLER KALIYOR

Geceleri tinercilerin de konaklamaya başladığı öğrenci yurdunun derhal korumaya alınması gerektiğini söyleyen CHP Esenyurt İlçe Başkanı Ali Gökmen, “El koyduklarını vatandaşın yararına kullanmak yerine çürümeye terk ediyorlar. Bugün burada gördüğümüz manzara vicdanımızı sızlattı. Televizyonlardan klimalara, perdelerden ranzalara, yataklardan jeneratöre kadar bir öğrenci yurdunun ihtiyacı olan her malzemenin talan edildiğini gözlemledik.

El konulan öğrenci yurdu yağmalandı

Mahalleli ile konuştuğumuzda, kendilerinin defalarca yetkililere yazılı ve sözlü müracaat etmelerinin de sonuçsuz kaldığını öğrendik. Esenyurt Kaymakamlığı, Emniyet Müdürlüğü ve kandırıldığını iddia eden Esenyurt Belediyesi yönetimini göreve davet ediyorum. Burada bir an önce koruma tedbiri alınmalı ve vatandaşın cebinden çıkan milli servetin yağmalanması geç kalınmış olmasına rağmen sonlandırılmalıdır” dedi.