GeriEkonomi Dünyanın en kötü havayolu şirketi interneti buldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dünyanın en kötü havayolu şirketi interneti buldu

Dünyanın en kötü havayolu şirketi interneti buldu
refid:21826915 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Ticari havayolları şirketlerini araştıran ve puanlayan Skytrax’e göre dünyanın en kötü havayolu şirketi olan Kuzey Koreli Air Koryo, marka değerini yükseltmek için atılım başlattı.Şirket, 2009 yılında Facebook’da açtığı sayfanın ardından içinde online rezervasyon sisteminin de bulunduğu bir internet sitesi açtı.

Avrupa hava sahasında uçuşu yasaklanan ve sadece Rusya ile Çin’e az sayıda uçuşu bulunan Air Koryo uçak filosunu da yenilemeye başladı. Şirket, sadece Sovyet döneminden kalma uçaklardan oluşan filosuna yakın zamanda iki yeni çift motorlu TU-204 jet de ekledi. Ayrıca Pyongyang’daki Sunan Havalimanı da yenilendi.

Öte yandan şirkete ait bir internet sitesinin açılması Skytrax’i puanını arttırmaya ikna etmedi. Siteyi kullananlar da bağlanma hızının yavaşlığından ve sitenin sürekli hata mesajı vermesinden şikayetçi oldu

Kuzey Koreli uzman Leonid Petrov, “Görünüşe bakılırsa şirketin internet sitesi bugüne kadar Pyongyang’a gelmeyi hiç düşünmemiş insanları etkilemek için kurulmuş” dedi. Air Koryo’nun Pekin’e business class’da uçuş fiyatı 374 dolar.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle