Diyojen'in memleketi fuarda tanıtılacak

Diyojenin memleketi fuarda tanıtılacak

Karadeniz'in antik çağ başkenti olan ve ünlü filozof Diyojen'in yaşadığı Sinop, bu yıl 9-12 Şubat tarihleri arasında İstanbul TÜYAP'ta düzenlenecek 16. EMITT Fuarı'nda tanıtılacak.

Haberin Devamı

 Fuara, Türkiye’den 150’nin üzerinde il ve belde, kalkınma ajansları, seyahat acenteleri, tur operatörleri, oteller ve 60’ın üzerinde ülkeden bakanlık ve temsilcileri katılacak.

Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, yaptığı açıklamada, Sinop ilinin turizm merkezi olması açısından EMITT Fuarı'na katılmaya çok önemsediklerini söyledi. Dünyanın en büyük 6. Fuarı Emitt’te, Sinop'un, 120 metrekarelik standıyla yer alacağını ve bu stantta yörenin el sanatları ve tekne modelleri sergilenerek keten ve organik ürünlerin ziyaretçilere ikram edileceğini söyleyen Tosun, "Fuarda stand açarak yöresel güzelliklerimizi tanıtacağız ve turizmcilerle buluşacağız" dedi.

Fuara Sinop Valisi Dr. Ahmet Cengiz, Sinop Milletvekilleri Mehmet Ersoy ve Engin Altay, Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, İl Genel Meclisi Başkanı Uğur Giresun, Orman ve Su İşleri Bölge Müdürü Ercan Yeni, Gerze Belediye Başkanı Osman Belovacıklı'nın katılacağını açıklayan Tosun, fuarda ayrıca Sinop'daki çeşitli kuruluşlar tarafından hazırlanan ürünler ile hediyelik eşyaların dağıtılırken, Sinop’a özgü keten dokumaları, av bıçakları, gemi modelleri ve anforaların da indirimli olarak satışa sunulacağını söyledi.

EMITT Fuarı'nda yörenin, antik dönem dans performanslarının da ziyaretçilere tanıtılacağını söyleyen Tosun, ayrıca Sinop ile birlikte Kastamonu, Samsun illerini de içine alan bir grup destinasyonu da fuarda oluşturmak istediklerini vurguladı.

Haberin Devamı

Türkiye Otelciler Federasyonu ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği'nin ortaklığında, Türk Hava Yolları sponsorluğunda gerçekleşecek EMITT fuarına, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın da desteğiyle düzenlenecek. İstanbul'da 9?12 Şubat 2012 tarihleri arasında TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan fuar, ilk iki günü turizm profesyonellerine, son iki günü de halka açık olacak.

 

Haberle ilgili daha fazlası: