GeriEkonomi Diyarbakırlı Mahsun Microsoft’la el ele
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Diyarbakırlı Mahsun Microsoft’la el ele

Diyarbakırlı Mahsun Kırmızıgül Prestij Müzik şirketi ürünlerinin internetten satışı için Microsoft ile anlaştı. Anlaşmaya Microsoft Türkiye Genel Müdürü Süreyya Ciliv ile Kırmızıgül imza koydu,

ÜÇ ortağından biri Mahsun Kırmızıgül olan Prestij Müzik, Microsoft'la işbirliği yaparak, internetten müzik satışı devrini başlatıyor. Prestij, internette günde 25 bin kişinin ziyaret ettiği ‘‘prestij.net’’ adresindeki web sayfasında portföyündeki sanatçıların CD'lerini satacak.

Prestij-Microsoft işbirliği için Mahsun Kırmızıgül'ün Microsoft Türkiye'ye giderek, ‘‘Biz müzik alanında en iddialı şirket olmak istiyoruz. Pazarımız sadece Türkiye değil, tüm dünya. Bizi, çağın gerektirdiği donanımlarla geleceğe taşımak için sizinle işbirliği yapmak istiyoruz’’ dedi.

İşbirliği ile, Prestij müzik bugünden itibaren, şarkıcıları için yalnızca ses CD'si değil, multimedya CD (interaktif CD) üretecek. CD'lerin içerisinde, şarkıcıların video klipleri, biyografileri, fotoğrafları, hayatlarından kısa filmler, iletmek istedikleri özel mesajlar bulunacak. Ve interaktif CD'lerin oluşturulması konusunda Microsoft destekli yazılımlar kullanılacak. Prestij, bu interaktif CD'leri uzunca bir süre normal CD'lerle aynı fiyata satacak.

Bu işbirliğinin ‘‘parasal’’ yönü belli değil. Ama Microsoft Türkiye Genel Müdürü Süreyya Ciliv, basın toplantısında bu işbirliğinden dolayı çok heyecanlı ve sevinçli olduğunu söyledi. Bilindiği gibi Microsoft sadece bir yazılım şirketi değil, İnternet'te içerik de üretiyor ve herkesin çok ziyaret ettiği pek çok sitenin de sahibi.

Microsoft, kendi İnternet platformlarında Türk ziyaretçilerin sayısını artırmak için, Prestij müzik şarkıcılarını kullanacak. Microsoft'un İnternet portallarında, Prestij şarkıcılarının video klipleri de yer alacak. Ayrıca, Prestij'in interaktif CD'lerinin tümünün içerisinde, bir de Microsoft Internet Explorer'in son versiyonu bulunacak. İnternet tarayıcı pazarındaki kıran kırana rekabet düşünülürse, Microsoft'un bu yolla rakiplerine göre daha çok insana ulaşacağı ve yaygınlaşacağı söylenebilir.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False