GeriEkonomi Diyanet personel alımı başvurusu ne zaman yapılacak? İşte başvuru tarihleri
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Diyanet personel alımı başvurusu ne zaman yapılacak? İşte başvuru tarihleri

Diyanet personel alımı başvurusu ne zaman yapılacak? İşte başvuru tarihleri
Abone Olgoogle-news

Diyanet personel alımı ile ilgili son dakika açıklaması yapıldı. Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, Diyanet İşleri Başkanlığına 3 bin 500 imam-hatip, 1500 Kur'an kursu öğreticisi ve 100 müezzin-kayyım alımı yapılacak. Peki Diyanet personel alımı başvurusu ne zaman yapılacak? İşte başvuru tarihleri ve detaylar

Diyanet personel alımı başvuruları ile ilgili araştırmalar hızlandı. Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, başvurular 12 Ekim’de başlayacak ve 27 Ekim’de sona erecek. Adayların, sinav.diyanet.gov.tr internet adresi üzerinden doldurdukları başvuru formlarını onaylatmak için istenen diğer belgelerle herhangi bir il veya ilçe müftülüğüne şahsen müracaat etmeleri gerekiyor.

DİYANET PERSONEL ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?

Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, başvuruda bulunacakların 2018 yılı KPSS (B) grubundan lisans mezunları için KPSSP124, ön lisans mezunları için KPSSP123, ortaöğretim mezunları için KPSSP122 puan türünden en az 50 puan almış olmaları gerekiyor.

Kur'an kursu öğreticiliği için sadece kadın adaylar başvuru yapabilecek.

Şartları taşıyan adaylar, 12-27 Ekim'de "sinav.diyanet.gov.tr" internet adresi üzerinden doldurdukları başvuru formlarını onaylatmak için istenen diğer belgelerle herhangi bir il veya ilçe müftülüğüne şahsen müracaat edecek.

Başvuruların kontenjan grubuna ayrılan sayıdan fazla olması halinde KPSS puanı en yüksek olan adaydan başlamak üzere ilan edilen kontenjan sayısının 3 katı aday sözlü sınava çağrılacak.

Sınav tarihi, başvuruların alınması ve sınav için gerekli hazırlıkların tamamlanmasının ardından Başkanlık internet sitesinden duyurulacak.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle