Dev arsanın sahibi belli oldu

Güncelleme Tarihi:

Dev arsanın sahibi belli oldu
Oluşturulma Tarihi: Mart 29, 2018 16:03

Emlak Konut GYO’nun, İstanbul Çekmeköy’de yer alan arsası için gerçekleştirdiği ihaleyi Dap Holding iştiraki Eltes İnşaat ve İstlife İş Ortaklığı kazandı. Arsada 1.1 milyarlık proje hayata geçecek.

Haberin Devamı

Emlak Konut GYO tarafından Çekmeköy’de, toplam arsa alanı 155 bin 56 metrekare olan arazi için düzenlenen ihalenin 2. oturumu bugün gerçekleştirildi. İhaleye, beş firma katılım sağladı. Kapalı zarf teklifi sonucunda 1 milyar 111 milyon 100 bin TL bedelle en yüksek teklifin sahibi olan Eltes İnşaat ve İstlife İş Ortaklığı arazinin yeni sahibi oldu. Emlak Konut GYO’ya ödenecek bedel 355 milyon 552 bin TL olarak açıklandı.

5 KATLI OLACAK
Eltes İnşaat ve İstlife İş Ortaklığı, Çekmeköy’de toplam arsa alanı 155 bin 56, toplam inşaat alanı ise 87 bin 509 metrekare olan arsada karma konseptte proje geliştirecek. Ticari üniteler, konutlar, eğitim tesisi, sosyal ve kültürel tesis ile park alanlarının yer alacağı projede konut ve ticari alanların yüksekliği zemin + beş kat olacak şekilde planlanıyor.

Haberin Devamı

Eltes İnşaat ve İstlife İş Ortaklığı, 21 Mart 2018 tarihinde Emlak Konut GYO tarafından İstanbul’un en değerli semtlerinden Nişantaşı Teşvikiye’de yer alan Marmara Üniversitesi kampüsü arazisi için gerçekleştirilen ihaleyi 1 milyar 763 milyon 750 bin TL bedelle kazanmıştı.

DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, ihale sonucunu değerlendirirken, Emlak Konut GYO’nun Çekmeköy ihalesine özel olarak hazırlandıklarını belirterek, şunları söyledi:“Çekmeköy, gerek ulaşım gerekse yeşil alanlarıyla İstanbul’un yükselen değeri.

Dev arsanın sahibi belli oldu


DAP Yapı olarak Çekmeköy bölgesinin yabancısı değiliz. 2000’li yıllarda Çekmeköy’ün tanınması ve gelişmesinde başrolü oynayan markaların başında geldik. Bu bölgede Şelale Village, Şelale Crown Center, Şelale Premium, Space Center ve Centro Futura gibi çok özel projeleri hayat geçirdik.

Dev arsanın sahibi belli oldu

Anadolu yakasının Göktürk’ü olarak nitelendirdiğim Çekmeköy’de Dap Yapı’nın ayrıcalığını yine göstereceğiz. Şehrin merkezinde doğayla iç içe muhteşem bir eser geliştireceğiz. Geçtiğimiz hafta çok istediğimiz Nişantaşı şimdi ise Anadolu Yakası’nın en önemli lokasyonlarından olan Çekmeköy için düzenlenen ihaleleri kazanmış olmaktan memnuniyet duyuyorum. İstanbul’un karmaşasından hem uzakta hem de birkaç dakikalık mesafe ile ulaşım ağlarına yakın olan bu bölgede her zaman olduğu gibi DAP Yapı kalitesi ve konforunu yaşatacağız.”Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!