Dereli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı bekliyor

Dereli, Cumhurbaşkanı Erdoğanı bekliyor

Sel felaketinin ardından, Giresun’a giden ve Giresun’un yeni görüntüsüne kavuşturulması doğrultusunda çalışmalarını gece-gündüz sürdüren Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bugün Giresun’lu hemşehrilerimizle birlikte olacak. Cumhurbaşkanımızın bölgeye gelmesi, Giresun’a nasıl sahiplik edildiğinin göstergesidir’ dedi.

Haberin Devamı

22 Ağustos’ta Giresun’da meydana gelen sel felaketinin ardından yaralar sarılıyor. Selin bölgeye verdiği hasarın giderilmesi ve şehrin yeni görüntüsüne kavuşabilmesi için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Bölgede bulanan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Dereli’nin şehir merkezindeki ‘Celal Müdür’ Caddesi’nde gece boyunca döşenen asfaltı yerinde inceledi. Karaismailoğlu, Karayolları Genel Müdürlüğü’nden çalışmaların geldiği aşama hakkında bilgi aldı. Bakan Karaismailoğlu, yeni asfalt yolun kenarında sergilenen sel tahribatı fotoğraflarını da yakından inceleyerek kendi cep telefonu ile fotoğraflar çekti. Yol çalışmalarında görev alan işçilerle sohbet ederek teşekkürlerini sundu.

Afetin hemen ardından yöreyi karış-karış inceleyen Bakan İsmailoğlu, çocuklarla da yakından ilgilenerek, onların isteklerini yerine getirdi. Birkaç gün önce babasının tahrip olan işyerindeki temizleme çalışmalarında tanıştığı ve kendisine Trabzonspor’un formasını hediye ettiği Muhammet Safa Yiğit ile sohbet etti. Muhammet, formadan dolayı Bakan Karaismailoğlu’na ‘Teşekkürler bakan amca, çok mutlu oldum’ dedi.

Ulaşım projelerini süratle hayata geçirebilmek için gece gündüz mesai harcayan Bakan Karaismailoğlu, “Giresun’daki 755 kilometrelik yol ağının selden etkilenen 316 kilometrelik bölümünü eski haline getirebilmek için Karayolları ekiplerimiz, 7/ 24 esasına göre çalışıyoruz. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ailesi olarak, Giresun'da selin izlerini silebilmek ve ulaşım altyapısını eskisinden daha iyi hale getirebilmek için 174 personel ve 100 iş makinası ile çalışıyoruz. Yeni yatırımlarımızla yöre şartlarına uyumlu projelere öncelik vereceğiz” dedi.

Haberin Devamı

 

DEVLETİMİZ GİRESUN’A SAHİP ÇIKIYOR

Devletin ilk günden beri sel felaketinin yaşandığı Giresun için seferber olduğunu söyleyen Bakan Karaismailoğlu, “Bugün de Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan buraya gelerek Giresunlu hemşehrilerimizle birlikte olacak. Cumhurbaşkanımızın bölgeye gelmesi Giresun’a nasıl sahiplik edildiğinin göstergesidir. Devletimiz ve Bakanlığımız olarak bütün imkanlarımız ile yürüttüğümüz seferberlik sayesinde Giresun’u yeni çehresine bir an önce kavuşturacağız. Tüm çabamız bunun için. Giresunlu hemşehrilerimizin yüzünü güldüreceğiz” şeklinde konuştu.

Haberle ilgili daha fazlası: