GeriEkonomi Darty'nin Türkiye'deki operasyonu Bimeks'in
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Darty'nin Türkiye'deki operasyonu Bimeks'in

Darty'nin Türkiye'deki operasyonu Bimeks'in
refid:25387879 ilişkili resim dosyası

Türkiye'deki yabancı elektronik perakende zincirinden biri daha yerli rakipleri tarafından satın alındı. Fransız elektronik devi Darty'nin Türkiye'deki 28 mağazası Bimeks'e devredildi.

Reuters'ta yer alan habere göre Darty, Türkiye'deki faaliyetlerinin Bimeks'e satışı için anlaşma yaptı. Buna göre Türkiye genelindeki 28 mağaza Bimeks'e devredilecek.

Öte yandan hurriyet.com.tr'nin ulaştığı Bimeks yetkilileri, satın alma haberini doğrulayarak, 'Anlaşmayı dün yurtdışında imzaladık. Ayrıntılı açıklamayı gün içerisinde yapacağız" dediler.

Dartynin Türkiyedeki operasyonu Bimeksin

ELECTRO WORLD BİMEKS’E SATILDI

Bimeks, geçtiğimiz günlerde de Electro World'ün tüm mağazalarını devralmıştı. Geçtiğimiz yıllarda da Teknosa Dünya elektronik devi Best Buy'ın türkiye'deki operasyonlarını satın almıştı.

SADECE MEDIA MARKT KALDI

Yabancı teknoloji perakende zincirleri Türkiye’den çıkmaya devam ediyor. Yabancı teknoloji marketler arasında Türkiye pazarına ilk giren zincir Darty olmuştu. Darty’i ABD’li Best Buy, Alman MediaMarkt, Saturn, İngiliz Electro World, ve Alman EP Center takip etti.

Türkiye’den ilk çıkan yabancı elektronik zinciri EP Center oldu. Ardından pazarı bırakan diğer bir yabancı oyuncu ise Best Buy olmuştu. Son olarak Bimeks, İngiliz Electro World’ü satın alarak bir yabancının daha çıkmasını sağladı. Media Saturn grubu ise Saturn mağazalarını Media Markt bünyesine alarak Türkiye’deki operasyonlarına devam etme kararı aldı. Böylece Türkiye’deki elektronik zincir mağazaları arasında sadece Media Markt kalmış oluyor.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False