GeriEkonomi Çiftçiye 23 trilyonluk ödenek
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çiftçiye 23 trilyonluk ödenek

Hükümet göreve gelir gelmez memur, memur emeklisi, işci emeklisi ve Bağ-Kur emeklilerine yaptığı yüzde 35 zammın ardından, çiftçiye de 23 trilyonluk ödenek aktardı.

Tarım ve Köyişleri Bakanı Mustafa Taşar, 1995 yılından başlayarak Devletin, çiftçiye gübre, ilaç, süt, tohumluk, asma fidanı destekleme teşvikleri için toplam 23 trilyonluk birikmiş borcu olduğunu bildirdi.

Taşar, 23 trilyonun ödenmesi konusunda, Ziraat Bankası Şubelerine Cuma günü itibarıyle gönderildiğini belirtti. Hükümetin çıkarttığı ilk kararnamelerden birinin de çiftçiyle ile ilgili olduğu hatırlatan Taşar, ‘‘Üreticiyi asla mağdur etmeyeceğiz. Buğday çiftçisinin mağdur olmaması için TMO'nun fazla mesai yapması talimatı verdim ve gece gündüz alım yapılıyor. Alım merkezlerinde eleman yetersizliği varsa gideriyoruz. İllerdeki aksaklıkların derhal giderilmesi için milletvekilleri ve çiftçi örgütleri ile işbirliği yapıyoruz'' dedi.

Taşar, tarım ve hayvancılığın sorunlarını çözmek için tüm Ziraat ve Veteriner Fakülteleri Dekanları ve Profesörlerine yazı göndererek ‘fahri danışmanlık' önerdiğini belirtti. Tarım ve Hayvancılık ile ilgili sendika ve derneklerede işbirliği önerdiğini kaydeden Taşar, ‘‘Çiftçinin alın teri kurumadan ürününün bedelini kendisine ulaştırmak istiyoruz'' diye konuştu.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False