‘Çiftçi akademisi’ TAHAP açılıyor

‘Çiftçi akademisi’ TAHAP açılıyor

Türkiye genelinde tarım üretiminde verimi yükseltmek, gençlerin hayvancılığa olan ilgisini arttırmak ve bilinçli üreticiler yetiştirmek amacıyla “çiftçi akademisi” kuruluyor.

Haberin Devamı

Türkiye Tarım, Hayvancılık ve Arıcılık Federasyonu (TAHAP) Başkanı Mustafa Sarıoğlu, tarım ve hayvancılık alanında eğitim seferberliği başlatacaklarını açıklayarak, “Türkiye’nin 81 ilinde kurulacak akademide işsiz gençlerimiz eğitim alacak. İmece kültürüyle Anadolu’da ekilmedik tek karış toprak bırakmak istemiyoruz” dedi. Sarıoğlu, bir grup gazeteciyle buluşmasında Ramazan Bayramı’nın ardından hayata geçirilecek TAHAP Akademi ile tarım, hayvancılık ve arıcılığa heves duyanlara yönelik akademisyenlerin bilgisi, çiftçilerin tecrübeleriyle harmanlanmış bir eğitim seferberliği başlatacaklarını kaydetti. Sarıoğlu, şu bilgileri verdi:

“Eğitimler yerinde ve uygulamalı olacak. Türkiye’de 7 bölgede biz projenin altyapısını kurmuş olacağız. Esas amacımız tüm yüreklere dokunarak, imece kültürünü yeniden hayata geçirmektir. 81 ilde bu projeyi hayata geçireceğiz. Projemiz hazır, bayramdan sonra harekete geçeceğiz.”

Haberle ilgili daha fazlası: