GeriEkonomi Ceylan Bebe ve Demisaş Döküm de halka açılıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ceylan Bebe ve Demisaş Döküm de halka açılıyor

Halka açılmaların hızlanmasıyla borsada hisseleri işlem gören şirket sayısı her geçen gün artıyor. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Demisaş Döküm Emaye Mamülleri A.Ş. ile Ceylan Giyim Sanayi'nin halka arzedeceği hisse senetlerini kayda aldı, Arat Tekstil de halka arz için Kurul'a başvurdu.

Demisaş Döküm Emaye A.Ş. sermayesinde l00 milyar liralık artırıma gittikten sonra, ortaklarının rüçhan haklarını kısıtlayarak artırımı temsil eden hisseleri halka arz edecek. Halka arzda bir payın fiyatı 9 bin lira olarak belirlendi. Buna göre Şirket, halka arz yoluyla 900 milyar lira toplayacak. Halka arza, Garanti Menkul Değerler A.Ş. liderliğinde Dış Yatırım A.Ş., Şahin Menkul Değerler, İktisat Menkul Değerler, Ata Menkul Değerler, Strateji Menkul Değerler, Eczacıbaşı Menkul Değerler, Ekinciler Yatırım ve Menkul Değerler ve Tacirler Menkul Değerler A.Ş.'den oluşan konsorsiyum aracılık edecek.

Ceylan Giyim Sanayi A.Ş. de gerçekleştireceği 37 milyar liralık sermaye artırımında ortaklarına rüçhan hakkı kullandırmayacak, artırımı temsil eden hisseleri halka arz yoluyla satacak. Birim satış fiyatı 15 bin 500 lira olarak belirlenen Ceylan Giyim hisseleri, Finans Yatırım A.Ş. ve İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş. liderliğinde Sümer Yatırım A.Ş., Aks Menkul Değerler A.Ş., Ekinciler Yatırım ve Menkul değerler, Strateji Menkul Değerler ve Yatırım Finansman A.Ş.'den oluşan konsorsiyum tarafından satılacak. Şirket halka arzdan 573.5 milyar lira elde edecek.

False