GeriEkonomi Cenazede Gülçin mozaiği
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cenazede Gülçin mozaiği

Abone Olgoogle-news

Her kesimden dostları olan gazeteci yazar Gülçin Telci, son yolculuğuna da dün bu mozaik içinde uğurlandı. Gülçin'in cenaze törenine sıradan vatantaşdan, en üst düzeydeki politikacı ve devlet memuruna, sanatçısına kadar herkes katıldı.

YAKALANDIĞI amansız hastalığa 13 ay direndikten sonra aramızdan ayrılan Türk basınının cesur ve dürüst yazarı Gülçin Telci'yi dün uğurladık. Gülçin, sabah Hürriyet Gazetesi önünde yapılan törenden sonra, Teşvikiye Cammii'nde kılınan cenaze namazını takiben Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Hayattayken, toplumun her kesiminden ve her kültürden insanın dostluğunu kazanan Gülçin'in cenaze töreni de yaşamını yansıttı. Gülçin Telci'nin cenazesinde de iş dünyası, sanat dünyası ve basın dünyasından bini aşkın insan bir araya geldi. Telci'nin ailesi, çalışma arkadaşları, dostları ve okurları O'nu son yolculuğuna uğurlamak için Teşvikiye Camii'nde toplandılar.

TÜRKİYE ORADAYDI

Cenaze törenine, Gülçin Telci'nin ailesi ve yakınları ile Turizm Bakanı Ahmet Tan, İstanbul Valisi Erol Çakır, Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Mehmet Güler, eski devlet bakanları Cavit Kavak, Güneş Taner, eski Ulaştırma Bakanı Necdet Menzir, Aydınlık Türkiye Partisi Genel Başkanı Tuğrul Türkeş ve ÖDP Genel Başkanı Ufuk Uras katıldı.

Gülçin Telci'yi son yolculuğunda yalnız bırakmayan isimler arasında şunlar vardı:

TGC Başkanı Nail Güreli, TGS Genel Başkanı Ziya Sonay, Prof. Dr. Erdal İnönü, ANAP MKYK üyesi Turgut Yılmaz, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylarından DSP'li Zekeriya Temizel, CHP'li Adnan Polat, ANAP'lı Ali Talip Özdemir, Sakıp Sabancı, Bülent Eczacıbaşı, Cem Boyner, Eski TÜSİAD Başkanları Feyyaz Berker ve Halis Komili, İSO Meclis Başkanı Ömer Dinçkök, Semahat Arsel, Rahmi Koç, Ömer Koç, Mustafa Koç, Vitali Hakko, Çiğdem Simavi, Mehmet Şuhubi, Nuri Akın, Erol Aksoy, Burhan Karaçam, Erol Aksoy, Osman Benzeş, Tezcan Yaramancı, Cem Kozlu, Eşref Cerrahoğlu, Fuat Miras, Hüsnü Özyeğin, Turan Sarıgülle, İsmet Özcan, Faruk Süren.

Gülçin'in cenaze törenine politikacılar ve işadamlarının yanı sıra sanatçı dostları da katıldı. Sezen Aksu, Erdal Özyağcılar, Ediz Hun, Demet Akbağ, Salih Güney, Müjde Ar Telci'nin cenazesine katılan sanatçılar arasındaydı.

İmzasız manşetlerin kahramanıydı

GÜLÇİN Telci için dün ilk tören Hürriyet Gazetesi önünde yapıldı. Törende Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan, Hürriyet İcra Kurulu Üyesi Vuslat Doğan, Doğan Medya Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ, Kanal D İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Arzuhan Yalçındağ, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök, sinema sanatçısı Müjde Ar, CHP Milletvekili Ercan Karakaş, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Orhan Erinç, Hürriyet Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Nurcan Akad, Tufan Türenç, Fikret Ercan, Erol Türegün başta olmak üzere bütün Hürriyet çalışanları ve ailesi hazır bulundu.

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök, yaptığı konuşmada Telci'nin 13 ay süren kanserle mücadelesi sırasında, gördüğü ağır kemoterapiye rağmen yazılarını aksatmadığını ve gazeteciliğinden ödün vermediğini anlattı. Özkök, sözlerini şöyle sürdürdü:

‘‘ Gülçin örnek bir gazeteciydi, bize verdiği haberlerle, istihbaratla görünmez gazetecilik de yapardı. O imzasız manşetlerin sahibi oldu. Gülçin'in gazeteci yönü ile ilgili aklımda, imzasını koymadan verdiği haberler kaldı. Bu bir gazeteci için en büyük özveridir.

Gülçin aramıza Forrest Gump filminin başlangıcındaki gibi, aşağıya doğru yavaşca süzülen bir tüy gibi girdi ve bir tüy gibi ayrıldı. Hiç birimize yük bırakmadan, sadece arkadaşlık, keyif ve sevgi bırakarak gitti.’’False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle