CANLI: Konya Tarım Zirvesi yoğun ilgi ile başladı

CANLI: Konya Tarım Zirvesi yoğun ilgi ile başladı

Aydın, Kars, Antalya, Edirne ve Diyarbakır’dan sonra Hürriyet ve DenizBank işbirliği ile gerçekleştirilen ‘Tarım Zirvelerinin’ altıncısı Konya’da düzenlendi. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin katılımıyla gerçekleştirilen zirveye çiftçiler ve Konyalılar yoğun bir katılım gösterdi.

Haberin Devamı

HÜRRİYET ve DenizBank işbirliği ile gerçekleştirilen ‘Tarım Zirvelerinin’ altıncısı Aydın, Kars, Antalya, Edirne ve Diyarbakır’dan sonra Konya’da başladı. Bölgedeki tarımın ve çiftçilerin sorunlarının masaya yatırılacağı toplantı Konya’da Selçuklu Kongre Merkezi’nde düzenleiyor.

Zirveye Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, Demirören Medya Gazete Reklam Satış Grup Başkanı Gürcan Korkmaz, Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat, DenizBank Tarım Bankacılığı Grubu Genel Müdür Yardımcısı Burak Koçak ve DenizBank Yönetim Hizmetleri ve Yatırım Grubu Genel Müdür Yardımcısı Tanju Kaya katıldı.

CANLI: Konya Tarım Zirvesi yoğun ilgi ile başladı


TARIM PANELİ
Zirveye çok yoğun bir katılımla başlarken zirve kapsamında düzenlenen panelde ise TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal, Hürriyet Gazetesi Ekonomi Müdürü Sefer Levent, Hürriyet Ekonomi Yazarı Erdal Sağlam ve DenizBank Orta Anadolu Bölge Müdürü Cem Turgut Gelgör konuşmacı olarak yer aldı. Panelin moderatörlüğünü de Hürriyet Ekonomi Yazarı Noyan Doğan Üstlendi.

CANLI: Konya Tarım Zirvesi yoğun ilgi ile başladı

Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak
Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak: "Konya tarımda 20 konuda lider konumda. Tarım makinelerinin üretiminde de Türkiye üretiminin yüzde 65’i Konya’da. 165 ülkeye tarım makineleri ihraç ediliyor. Sulama konusundaki sıkıntıları aşabilmek için çok ciddi çaba sarf ediliyor. Bu toplantılar ve istişarelerle sorunlarımızın çözüleceğine inanıyorum. DenizBank ve Hürriyet’e de ayrıca tarıma verdiği destek için ayrıca teşekkür ediyorum."
CANLI: Konya Tarım Zirvesi yoğun ilgi ile başladı

DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş

ÇİFTÇİMİZİ TEFECİNİN ELİNDE KURTARMAK İÇİN NE GEREKİYORSA YAPIYORUZ

Haberin Devamı

DenizBank’ın tarım bankacılığına giriş hikayesini anlatarak konuşmasına başlayan Hakan Ateş de, “Bir gün TMSF Tariş Bank’ı kapatıyor, almak ister misiniz diye sordular. Bir günde karar verdik ve aldık. Şimdi özel sektörler arasında yüzde 43 pazar payına ulaştık. Tüm bankalar dahil olduğunda ise yüzde 13 payımız var. Konya da tarım için çok önemli bir şehir. Hububatın yanı sıra pancardan yararlı şekeri yaratabildiğimiz çok özel bir ürün de Konya’da yetişiyor.

Şeker üretimin yüzde 30’u Konya’da üretiliyor. Ancak az yağmur alan bir coğrafyadayız. Kıbrıs’a götürülen su gibi Konya’yı da sulamamız gerekiyor” dedi.
Konya’nın hayvancılık alanında da özel bir yere sahip olduğunun altını çizen Hakan Ateş, “Tahıl, pancar ve hayvancılık ile ilgili yapılanlar ve yapılacaklar çok önemli. Yabancıların bir sözü var. Bugün doyduysan çiftçiye şükret derler. Biz de bunu söylüyoruz. Banka olarak da çiftçimizi tefecinin elinden kurtarmak için ne gerekiyorsa yapıyoruz. Üretici Kart ile 5 ay vade farksız ihtiyaçlarını karşılamalarını sağlıyoruz. Bankacılık sektöründe şubeler kapanırken biz yeni şubeler açıyoruz” diye konuştu.

Haberin Devamı


CANLI: Konya Tarım Zirvesi yoğun ilgi ile başladı

Demirören Medya Gazete Reklam Satış Grup Başkanı Gürcan Korkmaz

TARIMA ÖZEL HASSASİYET
Hürriyet ve DenizBank’ın tarım sektörünü çok ciddiye aldığına dikkat çeken Gürcan Korkmaz, “DenizBank, özel bankalar arasında tarım sektörüne en çok hassasiyet gösteren banka. Hürriyet de sayfalarına sürekli tarım konularını taşıyor. Bu zirvenin 6’ıncısını gerçekleştiriyoruz. Yedinciyi de yıl sonuna kadar tamamlamış olacağız.”