GeriEkonomi Cameron’dan jet soruşturma emri
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cameron’dan jet soruşturma emri

Cameron’dan jet soruşturma emri
refid:20903889 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

İngiltere Başbakanı David Cameron, ülkedeki bankacılık sistemine duyulan güvenin kaybedilmesine neden olan Barclays skandalıyla ilgili soruşturma açılması yönündeki baskılara yanıt verdi.

Cameron, bankacılık sektörünün profesyonel ve kültürel standartlarının değerlendirilmesi için bir parlamento soruşturma komisyonu kurulması emrini verdi. Geçtiğimiz yıl yaşanan telefon dinleme skandalıyla İşçi Partisi’nin eline büyük bir siyasi koz geçtiğini düşünen Cameron ve Maliye Bakanı George Osborne, bankacılık sektörü soruşturmasını kullanarak rüzgarı tersine çevirmeye çalışacak.

Bankacılar parmaklıkların arkasına mı gidecek?     
Dünyanın en büyük bankalarından Barclays’de yaşanan faiz oranı skandalına karışan bankacıların sahtekarlık suçlamasıyla yargılanabileceği belirtildi.

Ciddi Sahtekarlıklar Dairesi’nden (SFO) yapılan açıklamada, Londra Bankalar Arası Faiz Oranı’nı manipüle eden banka yöneticileri hakkında dava açmanın mümkün olup olmadığının değerlendirildiği belirtildi. SFO’nun açıklamasından kısa bir süre sonra ise Başbakan David Cameron soruşturma başlatılacağını duyurdu.

   

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle