Bulgarlar Edirne'ye akın etti! Otellerde yer kalmadı

Güncelleme Tarihi:

Bulgarlar Edirneye akın etti Otellerde yer kalmadı
Oluşturulma Tarihi: Aralık 23, 2023 16:23

Giyecekten yiyeceğe tüm ihtiyaçlarını Edirne’den karşılayan Bulgaristan vatandaşları, yeni yıl kutlamaları için de Edirne’yi tercih etti. Şehirde oteller ve restoranlar doluluk oranına ulaştı. Alışveriş için hafta sonu Edirne’ye akın eden ve adım atacak yer bırakmayan Bulgarlar, aldıklarını taşımakta güçlük çekti. 

Haberin Devamı

Yılbaşına sayılı günler kalan Edirne halkı alışveriş için çarşı ve pazarlarda hareketlilik oluşturdu Edirne halkının yanı sıra alışveriş için çok sayıda Bulgar vatandaşının gelmesi, Edirne sokaklarında hareketlliliği artırdı. Edirne’de esnafın müşterilerinin yüzde 90’ını Bulgaristan vatandaşları oluşturuyor.

ALDIKLARINI TAŞIMAKTA GÜÇLÜK ÇEKTİLER

Komşu ülke Bulgaristan vatandaşları, bu hafta da Edirne’ye akın etti. Cuma günü sabahın erken saatlerinde Edirne’ye gelen ve soluğu Ulus Pazarında alan Bulgarlar, çılgınca alışveriş yaptı. Geceyi otellerde geçiren Bulgarlar, Cumartesi ve Pazar günleri de alışverişlerini sürdürdü. Giyecekten yiyeceğe hemen hemen tüm ihtiyaçlarını Edirne’den karşılayan Bulgarlar, aldıklarını taşımakta güçlük çekti.

MÜZİSYENLER BULGARCA MÜZİKLERE, AŞÇILAR BULGAR YEMEKLERİNE ODAKLANDI

Alışverişin izdihama dönüştüğü Edirne’ye gelen Bulgarlar, otellerde konaklayıp 2-3 gün süren alışveriş günleri gerçekleştiriyor. Otellerde ve restoranlarda yaşanan yoğunluk yılbaşında da devam edecek. Yeni yıla Edirne’de girecek olan Bulgarlar, otellerde günler öncesinden rezervasyon yaptırdı. Edirne’de yeni yıla girmeyi tercih eden binlerce Bulgaristan vatandaşının yoğun talebi üzerine oteller ve restoranlar doluluk oranına ulaştı. Müzisyenler repertuarına Bulgarca müzikler, aşçılar da menülerine Bulgarca yemekler ekledi.

ESNAF DA TURİSTLER DE MEMNUN

Edirne esnafı, yılbaşı hareketliliğinden memnun olduğunu söyledi. Alışveriş yapan Edirne halkına yurtdışından gelen turistlerin de eklenmesiyle alışveriş yoğunluğu yaşandığını ifade eden esnaf, yüzünün güldüğünü anlattı. Bulgaristan’dan Edirne’ye alışverişe gelen Bulgaristan vatandaşları da, yılbaşı alışverişi yaptıklarını söyledi.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!