GeriEkonomi Brunei Darussalam Sultanı Haji Hassanal Bolkiah Mu’izzaddin Waddaula geldi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  62
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Brunei Darussalam Sultanı Haji Hassanal Bolkiah Mu’izzaddin Waddaula geldi

Brunei Darussalam Sultanı Haji Hassanal Bolkiah Mu’izzaddin Waddaula geldi
refid:20293203 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün daveti üzerine İstanbul’a gelen Brunei Darussalam Sultanı Haji Hassanal Bolkiah Mu’izzaddin Waddaula her seyahatinde olduğu gibi uçağını Atatürk Havalimanı’na kendisi indirdi. Brunei Sultanı’nın 20 milyar dolarlık serveti ile dünyanın en zengin 2. kralı konumunda.

Brunei Sultanı Hassanal Bolkiah, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün davetlisi olarak Türkiye’ ye geldi. İçi altın kaplamalarla döşenmiş Boeing 747-400 tipi uçağıyla İstanbul’a gelen Bolkiah’ in ziyaret ettiği ülkelerde uçağın iniş ve kalkışını kendisi yaptığı için Dışişleri Bakanlığı daha önceden Atatürk Havalimanı uçuş kontrol kulesini nasıl hitap edileceği konusunda bilgilendi.  

BAŞBAKAN ERDOĞAN BRUNEI SULTANI'NI KABUL ETTİ

/images/100/0x0/55eafb06f018fbb8f8a32f0e

Hava trafik kontrolörünün ‘ Majesteleri ülkemize hoş geldiniz ’ sözlerine ‘teşekkür ederek’ yanıt veren Bolkiah’ in kendi kullandığı uçağı saat 06.35’te Atatürk Havalimanı’na iniş yaptı.

BRUNEİ SULTANI UÇAĞIN İNİŞ VE KALKIŞINI KENDİSİ YAPIYOR/ FOTO HABER,

ALTIN KAPLAMALI UÇAĞINI KENDİSİ İNDİRDİ / WEB TV

Uçak altında Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Brunei Darüsselam’ın Amman Büyükelçisi Haji Abdül Mokti ve diğer yetkililer tarafından karşılanan Brunei Sultanı, ‘Nasılsın asker’ diyerek tören kıtasını selamladı.

20 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin 2. kralı olan Brunei Sultanı’nın altın kaplamalarla döşenmiş bir Boeing 747 ile 6 küçük uçağı, 2 helikopteri bulunuyor.

ALTIN MERAKI İLE BİLİNEN SULTAN'IN UÇAĞININ İÇİ ALTIN KAPLAMA/ FOTO GALERİ

5 MİLYON DOLARLIK DÜĞÜN YAPMIŞTI

Brunei Sultanı'nın oğlu Brunei Veliaht Prensi Al-Muhtadee Billah Bolkiah'ın düğünü de şaşalı bir biçimde yapılmıştı.
2004'te yapılan düğünde Rolls Royce marka bir araba altınla kaplanmıştı. 5 milyon dolarlık düğünde hemen her yerin altında kaplanmıştı.

OĞLUNUN DÜĞÜNÜ İÇİN ALTIN ROLLS ROYCE- FOTO GALERİ

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle