Bir alışveriş sarayı daha

Levent'te Polat Holding tarafından kurulan

15 bin metrekare alana sahip Polcenter dün kapılarını açtı. Merkezde lokantaların dışında 43 dükkan bulunuyor. Dükkanların çoğu şimdiden kiralanmış durumda.

İstanbul'da ekonomik krize rağmen neredeyse her hafta yeni bir alışveriş merkezi daha açılıyor. Alışveriş merkezlerinden kimisi belli bir sektörde uzmanlaşmış olan mağazaları barındırıyor, bir bölümü eğlenceye ağırlık veriyor, kimi de geniş bir yelpazede yer alan değişik dükkanlardan oluşuyor. Bu son kategoriye dün bir yenisi daha katıldı.

Polat Holding, Levent'te Polat Plaza'nın yanında bulunan Polcenter'ın kurdelasını bugün törenle kesti.

Törende Geveze Show ve Rober Hatemo konseri gibi çeşitli etkinlikler yer aldı. Modacı Tanju Babacan da bir defile düzenledi.

Polcenter, 15 bin metrekare bir alan üzerine inşa edildi. Mimari planını Akmerkez'in de mimarı olan Prof. Dr. Fatin Uran'ın yaptığı Polcenter'da 52 işyeri bulunuyor. Bunlardan 9'u lokanta, geri kalanı da hazır giyim, hediyelik eşya, fotoğrafçılık gibi alanlarda faaliyet gösteriyor.

Polcenter'daki mağazalardan 26'sı dün faaliyete geçti. Merkezde yer alan dükkanların yüzde 80'i kiralanmış olduğu için geri kalan dükkanların da kısa sürede açılması bekleniyor.

Polcenter'da Sports International, Pierre Cardin, Minolta gibi ünlü firmalar da bulunacak.

Gece 22’ye kadar açık

Polcenter'daki dükkanların pazarlamasını Turyap gerçekleştiriyor. Kira ücreti dükkanların metrekare fiyatlarına göre belirlendi. Normal mağazalarda metrekare başına kira 40 dolar.

Lokanta bölümündeki dükkan kiraları, bütün alışveriş merkezlerinde diğer dükkanlara oranla daha yüksek oluyor. Bu kural Polcenter'da da değişmedi. Yeni merkezde yemek bölümünde yer alan 9 dükkanın kirası metrekare başına 50 dolar olarak belirlendi.

Polcenter saat 10.00 ile 22.00 arasında ziyaretçilere açık olacak. Polat Holding, merkezi her gün ortalama 15 bin kişinin ziyaret etmesini hedefliyor.

Haberle ilgili daha fazlası: