GeriEkonomi Bayramda, elektrikli araçlara ücretsiz şarj imkanı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bayramda, elektrikli araçlara ücretsiz şarj imkanı

Bayramda, elektrikli araçlara ücretsiz şarj imkanı
Abone Olgoogle-news

Zorlu Enerji'den yapılan açıklamaya göre elektrikli araçlar Kurban Bayramında, şirketin teknoloji markası Zorlu Energy Solutions (ZES) tarafından ücretsiz şarj edilebilecek. Açıklamaya göre, söz konusu işlem en çok seyahat edilen 9 hızlı şarj istasyonundan yapılabilecek.

KONU ile ilgili yapılan açıklamada "Elektrikli araç sürücülerinin ZES sistemi tarafından tanınabilmesi için ZES uygulamasını akıllı telefonlarına indirip, talep formunu doldurmaları yeterli olacak" denildi.

Açıklamanın devamında şöyle denildi: Şarj istasyonlarında, araç tipi ve modeline bağlı olarak 30 ila 60 dakika arasında şarj imkanı sunulacağı belirtilirken, hızlı şarj noktalarında aynı anda 4 araca hizmet verilebilecek. Öncelikli olarak üç büyük şehir İstanbul, Ankara, İzmir rotalarını yüksek hızlı şarj noktaları ile kapsayarak bayramda kullanıcılara konfor sağlamayı hedefleyen ZES, Türkiye’nin en çok seyahat edilen güzergahlarındaki hızlı şarj noktalarıyla tüm elektrikli araç sahiplerine kesintisiz yolculuk imkanı sunacak."

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle