Basklı işadamları:Türkiye bizim için önemli

Merkezi İspanya'nın Bask Bölgesi'nde bulunan AGEX (Bask Bölgesi İhracatçıları Derneği) adlı işadamları örgütünün Genel Müdürü Jaime Hernani, 2.3 milyar dolarlık ihracatı olan AGEX üyelerinin de İstanbul'daki Expotecnia Fuarı'na katılacağını söyledi. Hernani, Expotecnia'da kendi üyeleri arasından 35 firmanın temsil edileceğini belirterek, son gelişmelerle ilgili olarak şunları söyledi:

‘‘Bask Parlamentosu PKK'yı temsil edenlere ev sahipliği yapma kararı alınca, bu konuyu bütün üyelerimize sorduk. Üyelerimiz, bu kararı doğru bulmadıklarını belirttiler. Biz de üyelerimzle yaptığımız anketi Bask Bölgesi yönetimine ve parlamentosuna ilettik. Türkiye bizim için çok önemli. Türkiye ile her zaman iş yapmak istiyoruz. Nitekim, GAP'a giden İspanyol işadamları heyetinde bizim üyelerimiz de vardı.’’

4-5 MİLYON DOLAR

Takım Tezgahları Üreticileri Derneği (AFM) Direktörü Jose Barrutia da, kendi üyelerinin Türkiye'ye yönelik ihracatının 4-5 milyon dolar olduğunu, bunu daha da artırmayı hedeflediklerini belirtti.Haberle ilgili daha fazlası: