GeriEkonomi Baklava kralı Hacı Sayid konkordato istedi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Baklava kralı Hacı Sayid konkordato istedi

Baklava kralı Hacı Sayid konkordato istedi
Abone Olgoogle-news

Yarım asrı deviren Hacı Sayid baklavaları ile ve ünlü kahve zinciri Gloria Jean’s için konkordato talep edildi. Yapılan başvuruyu değerlendiren mahkeme, aynı aileye ait üç şirkete ile sahipleri için tedbir kararı verdi.

TÜRKİYE genelinde 39 şubesi olan Hacı Sayid Gıda Pazarlama San. Tic. AŞ, 70 şubeli Gloria Jean’s’in bağlı olduğu Grup Dnc Gıda San. ve Tic. AŞ ve Rumeli Tatlıcılık Süt Ürünleri ile bu şirketlerin sahipleri Burhan Dinçerler, Mehmet Dinçerler ve Muhammet Dinçerler adına konkordato davası Bakırköy Ticaret Mahkemesi’nde açıldı.

YENİDEN TOPARLANIR
1 Mart günü açılan davada, anılan şirketlerin mali darboğaza girdiği, konkordato kararı verilmesi halinde yeniden etkin bir biçimde faaliyetlerin sürdürülebileceği kaydedildi.

Baklava kralı Hacı Sayid konkordato istedi

3 AYLIK KORUMA
Yapılan başvuruyu değerlendiren mahkeme, davacı şirket ve kişilere yönelik 3 aylık geçici mühlet verdi. Mahkeme, Prof. Dr. Oğuz Atalay, Yeminli Mali Müşavir Bülent Sezgin ile Mali Müşavir Fatih B. Çapar'ı ise geçici konkordato komiseri olarak görevlendirdi. Mahkemenin verdiği 6 Mart tarihli tedbir kararı ile birlikte davacılara yönelik herhangi bir icra takibi yapılamayacak.

ÖNLEM AMAÇLI
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan  Gloria Jean's'in bağlı olduğu Grup DNC Gıda A Ş Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Dinçerler, ekonomide yaşanan olumsuz durum karşısında, Grup DNC olarak önlem amaçlı konkordato kararı almak zorunda kaldıklarını ifade etti. Dinçerler, açıklamasının devamında
“Üst şirketimizin almış olduğu karara istinaden, Grup DNC olarak bizler ise Gloria Jean's Coffees zincirlerinin Türkiye'deki operasyonel faaliyetlerine değer katacak, projelere imza atmaya devam ediyoruz. Yakın bir zamanda Gloria Jean's Coffees zincirine 12 yeni halka daha eklemeye hazırlanıyoruz" dedi. 

Baklava kralı Hacı Sayid konkordato istedi


İLK DÜKKÂNI 20 METREKAREYDİ
Hacı Sayid baklavalarının temeli 1968 yılına dayanıyor. Uzun yıllar baklava sektöründe işçi olarak çalışan Burhan ve Mehmet Dinçerler kardeşler, 1983 yılında ilk dükkânlarını açtı. Şirinevler’de açılan 20 metrekarelik ilk dükkânda işlerini büyüten aile, sektörün önemli markalarından biri konumuna geldi.

Baklava kralı Hacı Sayid konkordato istedi


False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle