GeriEkonomi Bakandan helikopter hesabı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bakandan helikopter hesabı

Bakandan helikopter hesabı
refid:26524020 ilişkili resim dosyası

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz: "ATAK helikopterinin Haziran ayının ilk yarısında teslim töreni gerçekleştirilecek. ATAK helikopterini satarsak kilogramı 5 bin dolar, Göktürk-2 uydusunu satarsak kilogramı 200 bin dolar eder" diye konuştu.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, dünyanın en ileri teknolojisiyle yaptıkları ATAK helikopteri teslim töreninin haziranın ilk yarısında gerçekleştirileceğini açıkladı. Sivaslı Sanayici ve İş adamları Grubu Derneği Olağan Genel Kurulu'nda, Türkiye'nin geçmişe kıyasla çok büyük değişimler yaşadığını, gelir dağılımında geçmişe oranla önemli düzelme olduğunu belirten Bakan Yılmaz, 2002'de en yoksul yüzde 20'lik dilim milli gelirden yüzde 5,3 pay alırken, 2012 sonunda bu payın yüzde 6,5'e yükseldiğini anlattı.

''BUNU YAPAR MIYIZ? YAPARIZ'

Yılmaz, "En üst yüzde 20'lik kesimse milli gelirden yüzde 50,1 pay alırken, şimdi yüzde 45 alıyor. Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) diyor ki 'Dünyada gelir dağılımı en iyi düzelen ülkelerin başında Türkiye geliyor' OECD, 2035 yılına kadar gelir dağılımında en iyi ülkelerden birinin Türkiye olacağını da söylüyor. Bunu yapar mıyız? Yaparız" dedi.

UYDUNUN KİLOSU 200 BİN DOLAR

En ileri teknolojiyle üretilen ATAK helikopterinin teslim töreninin, Haziran ayının ilk yarısında yapılacağını aktaran Yılmaz, Türkiye'nin diğer ülkelere nazaran ucuz ürünler ihraç ettiği ancak, 500 milyar dolarlık ihracat hedefi için yüksek katma değerli, bilgiye dayalı üretim gerektiğini belirterek, "ATAK helikopterini satarsak kilogramı 5 bin dolar, Göktürk-2 uydusunu satarsak kilogramı 200 bin dolar. Yani, Savunma Sanaii'nin önemli bir yeri olduğunu söylüyoruz" diye konuştu. Türk ordusunun ve Türkiye Cumhuriyeti'nin son 200 yıllık dönemde hiç olmadığı kadar güçlü olduğunu ifade eden Yılmaz, "Güçlü olursanız farklılıklarınız tehdit olmaktan çıkar, zenginlik olarak döner. Ancak bunun için de birlik ve beraberliklerimizi devam ettirmemiz lazım" dedi.

Borsada kolay işlem ve düşük komisyon için tıklayın

False