Bakan'dan Booking açıklaması: Ne istiyorsun kardeşim, gel buraya

Bakandan Booking açıklaması: Ne istiyorsun kardeşim, gel buraya

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci booking.com'un durumuna ilişkin bir soru üzerine, " Ne yapmalı, ne etmeli bunları Türkiye’ye getirmeli. Turizmde dünyada 6’ncı, Avrupa’nın 4’üncü büyük destinasyonu" diye konuştu.

Haberin Devamı

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, “booking.com” ile ilgili gazetecilerin sorusuna, “Gerekiyorsa Ekonomi Bakanı olarak ben temas edeceğim. ‘Ne istiyorsun kardeşim, gel buraya. Türkiye'de kayıt altına girmek, büro açmak, faaliyet yapmak için ne istiyorsun?' Bizde şu anda dünyanın en iddialı yatırım teşvik sistemi var. Proje bazlı yatırım teşvik sistemi. İstedikleri her desteği verebiliriz. Vergiyse derdi, vergiyi sıfırlayabiliriz” dedi.

Bakandan Booking açıklaması: Ne istiyorsun kardeşim, gel buraya

‘ARKADAŞLARIMIZ BOOKING ÜZERİNE ÇALIŞIYOR’

Zeybekci, Vakıflar Genel Müdürlüğü'nde düzenlenen topantının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Mahkeme kararıyla faaliyetleri durdurulan “booking. com”a ilişkin bir soru üzerine “Ekonomi Bakanlığı olarak arkadaşlarımız çalışıyor” diyen Zeybekci, “Mahkemenin booking.com hakkında verdiği karar doğru. Olması gereken bunları Türkiye'ye getirmek olmalı. Ne yapmalı, ne etmeli bunları Türkiye'ye getirmeli. Turizmde dünyada 6'ncı, Avrupa'nın 4'üncü büyük destinasyonu. Hedefimiz dünyada ilk 3, Avrupa'da birinci olmak. Böyle olunca çağın enstrümanlarını kullanmamız gerekiyor” diye konuştu.

Bakandan Booking açıklaması: Ne istiyorsun kardeşim, gel buraya

Haberin Devamı

EKONOMİDE SON 24 SAAT

 

Haberle ilgili daha fazlası: