Bakan Zehra Zümrüt Selçuk 3274 personel alımı yapılacağını açıkladı

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk 3274 personel alımı yapılacağını açıkladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bakanlık bünyesinde 3274 personelin istihdam edileceğini açıkladı. Selçuk, Bakanlığa bağlı yurtlarda büyüyen ve kamuda istihdam hakkı kazanan gençlerin tercih işlemlerinin 3 Aralık 2018 tarihinde başlayacağını, 14 Aralık 2018 tarihine kadar devam edeceğini belirtti.

Haberin Devamı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk; “Devlet korumasında yetişen 3274 gencimiz 3 Aralık 2018 itibariyle kamu kurumlarına yerleşebilmek için tercih yapabilecek”

Yerleştirme işlemleri için tercih kılavuzunun 30 Kasım Cuma günü Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesinde yayınlanacağını belirten Bakan Selçuk, tercihlerin www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden yapılabileceğini, atamaların ise kura yoluyla gerçekleşeceğini söyledi.

Bakan Selçuk ayrıca yerleştirme işlemlerinde ortaöğretim düzeyinde 1682, önlisans düzeyinde 271, lisans düzeyinde 264 ve ilkokul,ortaokul,ilköğretim düzeyinde 1057 kadro ve pozisyon olmak üzere toplam 3274 kadro pozisyona yerleştirme yapılacağını belirtti.

Bakan Selçuk, “Ailemizin bir parçası olan korumamız altında büyüyen evlatlarımızı kamuda istihdam ederek hayatlarını kolaylaştırmaya, umutlarını güçlendirmeye devam ediyoruz” dedi

Haberle ilgili daha fazlası: