GeriEkonomi Bakan Selçuk'tan emekli promosyonlarıyla ilgili açıklama
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bakan Selçuk'tan emekli promosyonlarıyla ilgili açıklama

Bakan Selçuk'tan emekli promosyonlarıyla ilgili açıklama
Abone Olgoogle-news

Bakan Selçuk, “Yeni koronavirüs tedbirleri kapsamında emekli promosyonunda taahhüt şartını geçici olarak kaldırdık” açıklamasında bulundu.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, emekli promosyonunda taahhüt şartının geçici olarak ikinci bir duyuruya kadar kaldırıldığını duyurdu.

Bakan Selçuk, “Yeni tip koronavirüse karşı aldığımız bu önlem sayesinde risk grubunda olan emeklilerimizin ve hak sahiplerinin promosyon taahhüdü için ayrıca bir işlem yapmasına ya da bankaya gitmesine gerek olmayacak.” dedi.

PROMOSYONDA TAAHHÜT ŞARTININ KALDIRILMASI İÇİN BANKALARA YAZI GÖNDERİLDİ

Bakan Selçuk, “2020-2023 dönemi için imzalanan protokol gereği, emeklilerimiz ve hak sahiplerinden taahhütname onayı almadan promosyon ödemesi yapılamıyordu. Taahhüt şartını kaldırmaları için tüm bankalara yazı gönderdik.” açıklamasında bulundu.

“KAMU BANKALARIMIZ 76 YAŞ ÜSTÜ EMEKLİLERİMİZE AYLIKLARINI EVLERİNDE ÖDEYEBİLECEK”

Aylığını farklı bankaya taşımak isteyenlerin aktarma yapabileceğini de bildiren Bakan Selçuk, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni koronavirüse karşı açıkladığı tedbir paketi kapsamında da kamu bankalarımız, 76 yaş üzerindeki emeklilerimiz talepte bulunursa, aylık ödemelerini evlerinde yapacaklar.” hatırlatmasını yaptı.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle