Bacanak Yimpaşçı, seks hattı düşkünü çıktı

Almanya’da tutuklanan Yimpaş GmbH Genel Müdürü Faik Gürler’in ‘seks hattı düşkünü’ olduğu ortaya çıktı. Yimpaş’ın Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Uyar’ın bacanağı olan Gürler seks hatları harcamasını da Yimpaş’a fatura etti.

AVRUPA’dan en büyük parayı toplayan Almanya’daki Yimpaş GmbH’nın Genel Müdürü Faik Gürler’in eski cep telefonları bir gerçeği ortaya çıkardı. Yimpaş’ın Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Uyar’ın bacanağı Faik Gürler’in saatlerce 0190 seks hatlarıyla görüştüğü ortaya çıktı. Telefon faturasının Yimpaş’ın Almanya’daki merkezi olan Yimpaş Einkauf u. Import Handels GmbH Wald str. 44-46 Offenbach adresine kayıtlı olması, yapılan seks görüşmelerinin faturalarının mağdurların paralarından ödendiğini ortaya koydu.

‘Faiz haram, paranızı bize verin helal para kazanın’ sözleriyle Avrupa’daki gurbetçi Türkler’den para toplayan, daha sonra cenazeleri olanlara bile paralarını vermeyen Yimpaş yöneticilerinin mağdurların paralarını seks hatlarına harcamaları şok etkisi yarattı.

Mannheim’da tutuklu bulunan Faik Gürler’in aradığı seks hatları çevrildiğinde, önce şu uyarı çıkıyor: ‘Bu hattın ilk dakikası 2 Euro, daha sonraki dakikalar ise 2 Euro 55 Cent’tir.’ Telefona daha sonra bir kadın çıkıyor. Kendisini Koni diye adlandıran kadın, aranması için başka bir 0190’lı hat veriyor. Numara arandığında fantazili konuşma başlıyor. Faik Gürler’in bir ay içinde bu hatlarla bir defasında 59.59 dakika olmak üzere sekiz defa görüştüğü ve 348 Euro hesap ödediği dikkati çekiyor.

İlk dakikası 2 Euro’ya açılan ve daha sonraki dakikalar için 2 Euro 55 Cent yazılan telefona çıkan kadın önce selamlayarak sohbete giriş yapıyor.

Ardından, ‘Her şey senin isteğine bağlı. İki türlü muamelemiz var. Yatakta isen senin boşalmanı sağlıyorum. Ya da senin arzuladığın bir şekilde bir fantazin varsa onu bana söylüyorsun. Ben de senin bir an önce orgazm olmanı sağlıyorum’ diye bilgi veriyor. Sonra daha açık konuşmalar başlıyor.

Yimpaş’ta mahkûmiyet zamanaşımını uzattı

YARGITAY
7’nci Ceza Dairesi, Yimpaş Holding A.Ş.’nin 11 yöneticisinin 3’er yıl mahkumiyetiyle sonuçlanan davada zamanaşımı süresinin, yasaya göre mahkumiyet kararı ‘zamanaşımını kesen sebeplerden’ olduğu için yarı yarıya uzadığını bildirdi. TCK 102 maddesi uyarınca 5 yıla kadar ceza öngörülen suçlarda 5 yıl olan zamanaşımı süresinin, mahkumiyet kararı nedeniyle yarı yarıya artarak 7,5 yıla çıktığı, bu nedenle Yimpaş dosyasının zamanaşımı süresinin dolması için 3 yıl süre olduğu kaydedildi.
Haberle ilgili daha fazlası: