Azerbaycan'da TEKNOFEST heyecanı... Selçuk Bayraktar: Bundan sonra bize düşen durmadan çalışmaktır

Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, Azerbaycan'da Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST'te açıklamalarda bulundu. Bayraktar, "TEKNOFEST'in şiarının artık zihinlerde yer ettiğini görüyorum. Bundan sonra bize düşen Türk çocuklarının yolunu açmak için durmadan çalışmaktır." dedi.

Haberin Devamı

Baykar Teknoloji lideri Selçuk Bayraktar TEKNOFEST Azerbaycan’da yaptığı konuşmada, “Dün ilk kez görmenin nasip olduğu, işgalden azad olmuş kadim şehrimiz Şuşa'da o engin düzlükte hür bir şekilde yürürken bu ruhu daha da derin hissettim. TEKNOFEST'i neden yapıyoruz diye sorduğum üniversite öğrencisi genç bir kız kardeşim bu ruhu ‘Dünya Türk'ün gücünü görsün, yerini bilsin’ dedi” ifadelerini kullandı.

Azerbaycanda TEKNOFEST heyecanı... Selçuk Bayraktar: Bundan sonra bize düşen durmadan çalışmaktır

“BİZE DÜŞEN TÜRK ÇOCUKLARININ YOLUNU AÇMAK İÇİN DURMADAN ÇALIŞMAKTIR”

TEKNOFEST’in şiarının artık zihinlerde yer ettiğini gördüğünü belirten Bayraktar, “Bundan sonra bize düşen Türk çocuklarının yolunu açmak için durmadan çalışmaktır. İnanıyorum ki bu yarışmalardan çıkacak genç kardeşlerim bu ruhtan aldıkları feyzle ilerleyecek, tam bağımsızlık mücadelesinde en önde olacaklardır” dedi.

Haberin Devamı

"AŞK OLSUN AZERBAYCAN AŞK OLSUN TÜRKİYE"

TEKNOFEST Azerbaycan'ın yürütücüleri ile Türkiye ve Azerbaycan taraflarına teşekkür eden Bayraktar, “Gece gündüz emek veren Türkiye Teknoloji Takımı Vakfımızdaki ekibimiz ve gönüllerimiz olmasaydı bu kadar başarılı bir TEKNOFEST yaşayamazdık. Çalışmalarını yürüttüğü ABD'den Bakü'ye gelerek bizleri ve gençleri şereflendiren Aziz Sancar hocamıza da yürekten teşekkür ediyorum. Azerbaycanlı bacı ve gardaşlarıma minnettarlığımı iletirem. Kardeşliğimizi daha güçlü kılacak TEKNOFEST'i himaye eden sayın Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere desteğini esirgemeyen tüm paydaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Can Azerbaycan’ın Bağımsızlık Günü mübarek, aşk olsun Azerbaycan, aşk olsun Türkiye” sözlerini kullandı.

Azerbaycanda TEKNOFEST heyecanı... Selçuk Bayraktar: Bundan sonra bize düşen durmadan çalışmaktır

 

Haberle ilgili daha fazlası: